UEFA Euro U-21: Norwegia U-21 - Portugalia U-21 2-3 (0-2)

W spotkaniu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 19 listopada, reprezentacja Norwegii U-21 przegrała z Portugalią U-21 2-3 (0-2). Mecz na Marienlyst Stadion w Drammen obejrzało 505 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-19 18:30 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 505 | Arbiter: S. Lapochkin
Jota 20'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Portugalii U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Portugalii U-21 otworzyli wynik. W drugiej minucie Fabio Vieira dał prowadzenie swojej reprezentacji.

W czwartej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kristiana Thorstvedta, reprezentanta Norwegii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Portugalii U-21 w 20. minucie spotkania, gdy João Filipe zdobył drugą bramkę. W 23. minucie żółtą kartkę dostał Diogo Queirós z Portugalii U-21.

Diogo Queirós z Portugalii U-21 w 29. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 23. minucie. W 35. minucie Rafael Leão został zmieniony przez Tiaga Djaló. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 58. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Norwegii U-21.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 12 minut przed zakończeniem meczu Fabio Vieira po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-3. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Kristian Thorstvedt. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 84. minucie boisko opuścili piłkarze Portugalii U-21: Gedson Fernandes, Dany Mota, a na ich miejsce weszli Miguel Luís, Fabio Vieira.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Jørgen Strand.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Dany'emu Mocie, reprezentantowi gości. Drużynie Norwegii U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem reprezentacji Portugalii U-21.

Diogo Meireles Costa
66′ Odin Bjørtuft
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite
72′ Ulrik Fredriksen
Diogo Lucas Queirós23′ 29′
78′ Birk Risa
Thierry Rendall Correia
Leo Skiri Oestigaard
Tomás Franco Tavares
77′ Emil Bohinen
Fábio Daniel Ferreira Vieira  2′, 78′ 84′
58′ Ola Brynhildsen
Vítor Machado Ferreira
Aron Dønnum
Miguel Mariz Luís84′
58′ Håkon Evjen
Florentino Ibrain Morris Luís
 83′ (k.) 4′ Kristian Thorstvedt
Rafael Alexandre Conceição Leão35′
58′ Hugo Vetlesen
João Pedro Neves Filipe  20′ 55′
Julian Faye Lund
João Manuel Neves Virginia
78′ Fredrik André Bjørkan
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
66′ Christian Dahle Borchgrevink
Tiago Emanuel Embalo Djaló35′
Tord Johnsen Salte
Filipe Miguel Barros Soares
Adrian Nilsen Pereira
Gedson Carvalho Fernandes84′
58′ Jens Petter Hauge
Daniel Santos Bragança
Johan Hove
Dany Mota Carvalho84′ 90′
Gaute Høberg Vetti
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
58′  90′ Jørgen Strand Larsen
Francisco António Machado Mota Castro Trincão55′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Portugalii U-21, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze Portugalii U-21 otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy.