UEFA Euro U-21: Norwegia U-21 - Cypr U-21 2-1 (1-0)

W spotkaniu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 6 września, drużyna Norwegii U-21 zwyciężyła z Cyprem U-21 2-1 (1-0). Mecz na Marienlyst Stadion w Drammen obejrzało 590 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-06 19:00 | Stadion: Marienlyst Stadion | Widzów: 590 | Arbiter: F. Atazhanov
P. Polikarpou 74'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie kartkę obejrzał Zacharias Adoni z Cypru U-21.

Tymczasem to reprezentanty Norwegii U-21 otworzyli wynik. W 19. minucie bramkę zdobył Tobias Heintz.

W 37. minucie sędzia ukarał kartką Panayiotisa Artymatasa, piłkarza Cypru U-21. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Norwegii U-21.

Drugą połowę drużyna Cypru U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andreasa Neophytou wszedł Paris Polikarpou. W 47. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kristiana Thorstvedta z Norwegii U-21, a w 50. minucie Christosa Shelisa z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Norwegii U-21, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Kristian Thorstvedt.

W 59. minucie w jedenastce Cypru U-21 doszło do zmiany. Theodosis Siathas wszedł za Panagiotisa Loukę. W 66. minucie Kristian Thorstvedt został zmieniony przez Jørgena Stranda. W 67. minucie Dennis Johnsen został zmieniony przez Olę Brynhildsen, co miało wzmocnić drużynę Norwegii U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yiannisa Gerolemou na Nicholasa Tsaroullę.

Reprezentanty Cypru U-21 odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Paris Polikarpou.

Między 80. a 81. minutą, boisko opuścili reprezentanty Norwegii U-21: Tobias Børkeeiet, Håkon Evjen, na ich miejsce weszli: Gaute Vetti, Tobias Christensen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ruela Sotiriou, Christosa Hadjipaschalisa zajęli: Stylianos Panteli, Kostas Pileas. Jedenastce Cypru U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem reprezentacji Norwegii U-21.

Konstantinos Papamichail
80′ Tobias Borchgrevink Børkeeiet
Christos Shelis50′
80′ Håkon Evjen
Yiannis Gerolemou72′
 19′ Tobias Heintz
Christos Hadjipaschalis81′
 56′ 47′ 66′ Kristian Thorstvedt
Andreas Neophytou46′
Hugo Vetlesen
Panagiotis Louka59′
67′ Dennis Tørset Johnsen
Costas Anastasiou
67′ Ola Brynhildsen
Antreas Artemiou
80′ Tobias Christensen
Stylianos Panteli80′
Johan Hove
Paris Polikarpou46′  74′
80′ Gaute Høberg Vetti
Danilo Spoljaric
66′ Jørgen Strand Larsen
Theodosis Siathas59′

Drużyna Norwegii U-21 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała osiem celnych strzałów.

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast piłkarzom Cypru U-21 przyznał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Cypru U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.