UEFA Euro U-21: Niemcy U-21 - Belgia U-21 2-3 (1-2)

W spotkaniu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 17 listopada, reprezentacja Niemiec U-21 przegrała z Belgią U-21 2-3 (1-2). Mecz na Schwarzwald-Stadion we Fryburgu Bryzgowijskim obejrzało 16 504 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-17 16:00 | Stadion: Schwarzwald-Stadion | Widzów: 16504 | Arbiter: Fábio José Costa Veríssimo
L. Openda 43',70'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lucę Kilian z Niemiec U-21, a w 17. minucie Orela Mangalę z drużyny przeciwnej.

Tymczasem piłkarze Belgii U-21 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Zinho Vanheusden.

Drużyna Belgii U-21 niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 12 minut, reprezentacja Niemiec U-21 doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Nico Schlotterbeck.

Szybko po stracie bramki jedenastka Belgii U-21 ponownie pokazała swoją wyższość. W 43. minucie Loïs Openda dał prowadzenie swojej reprezentacji.

W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Dennisowi Geigerowi z drużyny Niemiec U-21.

Drugą połowę jedenastka Niemiec U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Adriana Feina, Johannesa Eggesteina weszli Orestis Kiomourtzoglou, Mërgim Berisha. Między 49. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Belgii U-21.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 70. minucie Loïs Openda ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 1-3.

W 78. minucie Dennis Geiger został zmieniony przez Saliha Özcana. Chwilę później trener Niemiec U-21 postanowił wzmocnić linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Janniego-Lucę Serrę. Na boisko wszedł Ragnar Ache, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w reprezentacji Belgii U-21 doszło do zmiany. Mike Ndayishimiye wszedł za Alexisa Saelemaekersa.

Reprezentanty Niemiec U-21 odpowiedzieli strzeleniem gola. W 81. minucie wynik ustalił Ragnar Ache.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Albertowi-Mboyowi Sambiemu, piłkarzowi Belgii U-21. Jedenastce Niemiec U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Belgii U-21.

Mile Svilar
15′ Luca Jannis Kilian
Rocky Bushiri Kisonga49′
 38′ Nico Schlotterbeck
Maxime Busi
Ridle Bote Baku
Thibault De Smet51′
46′ Adrian Fein
Alexis Saelemaekers80′
45′ 78′ Dennis Geiger
Zinho Vanheusden  26′
Robin Hack
Francis Apelete Amuzu67′ 87′
Vitaly Janelt
Jelle Bataille
46′ Johannes Eggestein
Orel Mangala17′
Lukas Nmecha
Albert-Mboyo Sambi Lokonga86′
79′ Janni-Luca Serra
Sieben Dewaele
46′ Orestis Kiomourtzoglou
Mike Trésor Ndayishimiye80′
78′ Salih Özcan
Jeremy Doku87′
79′  81′ Ragnar Ache
Cyril Ngonge
46′ Mërgim Berisha
Dante Vanzeir82′

Reprezentanty Niemiec U-21 otrzymały w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Reprezentacja Niemiec U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka Belgii U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.