UEFA Euro U-21: Mołdawia U-21 - Bośnia i Hercegowina U-21 1-1 (0-0)

8 września na Stadionul Zimbru w Kiszyniowie odbył się mecz UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Mołdawii U-21 i Bośni i Hercegowiny U-21. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

A. Beganović 50'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Bośni i Hercegowiny U-21.

Od pierwszych minut reprezentacja Bośni i Hercegowiny U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Mołdawii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie kartką został ukarany Ioan-Călin Revenco, reprezentant gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Mołdawii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Gheorghe Suciu wszedł Artiom Carastoian. Niestety Vladan Kovačević bramkarz Bośni i Hercegowiny U-21 nie mógł kontynuować gry po przerwie. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Martina Zlomislicia - rezerwowego bramkarza reprezentacji.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Bośni i Hercegowiny U-21 otworzyli wynik. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Amar Beganović.

W 54. minucie za Nickiego Sergheiego wszedł Marius Iosipoi. Między 62. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Artur Crăciun.

W samej końcówce spotkania kartkę dostał Zinedin Mustedanagić z Bośni i Hercegowiny U-21. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Vladan Kovačević46′
 87′ (k.) 71′ Artur Crăciun
Leon Adrian Barišić
Vadim Dijinari
Amar Beganović  50′
34′ Ioan-Călin Revenco
Mateo Marić
46′ Gheorghe Suciu
Zinedin Mustedanagić89′
65′ Vitalie Damaşcan
Ševkija Resić76′
54′ Nicky Serghei Clescenco
Vladimir Bradonjić76′
54′ Marius Iosipoi
Nedim Hadžić62′
46′ Artiom Carastoian
Saša Maksimović
65′ 83′ Vadim Gulceac
Anes Mašić

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.

Drużyna Mołdawii U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.