UEFA Euro U-21: Macedonia Północna U-21 - Hiszpania U-21 0-1 (0-0)

3 września na Toše Proeski Arena w Skopje odbył się mecz UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Macedonii U-21 i Hiszpanii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hiszpanii U-21 1-0.

Hugo Duro 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Reprezentacja Hiszpanii U-21 wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Macedonii U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę jedenastka Hiszpanii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniego Gómeza wszedł Hugo Duro. W 55. minucie Carles Aleñá zastąpił Gonzala Villara.

W 62. minucie w reprezentacji Macedonii U-21 doszło do zmiany. Kristijan Ackovski wszedł za Enisa Fazlagicia. Trener Hiszpanii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Alejandra Poza i na pole gry wprowadził napastnika Antoñína Cortésa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. W tej samej minucie Andrés Martín został zmieniony przez Pedriego, co miało wzmocnić reprezentację Hiszpanii U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Milana Ristovskiego na Davida Tosevskiego.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Gonzala Villara z Hiszpanii U-21, a w 82. minucie Nikolę Serafimov z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Hiszpanii U-21 zdobył z karnego Hugo Duro w 83. minucie. Między 84. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Hiszpanii U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

W 85. minucie Darko Churlinov został zmieniony przez Vane Jovanova, a za Davora Zdravkovskiego wszedł na boisko Erdon Daci, co miało wzmocnić drużynę Macedonii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martína Zubimendiego na Moncayolę.

Josep Martínez Riera86′
41′ Filip Antovski
Gonzalo Ávila Gordon
Agron Rufati
Enrique Clemente Maza
82′ Nikola Serafimov
Hugo Guillamón Sanmartín
Todor Todoroski
Juan Miranda González
84′ 85′ Darko Churlinov
Carles Aleña Castillo55′
62′ Enis Fazlagić
Alejandro Pozo Pozo70′
Tomče Grozdanovski
Ricard Puig Martí
Dimitar Mitrovski
Martín Zubimendi Ibáñez84′ 90′
72′ Milan Ristovski
Daniel Gómez Alcón16′ 46′
33′ 85′ Davor Zdravkovski
Andrés Martín García70′
David Denkovski
Ignacio Peña Sotorres
85′ Vane Jovanov
Óscar Gil Regaño
Dimitar Todorovski
José Manuel Hernando Riol
62′ Kristijan Ackovski
Francisco José Beltrán Peinado
Marko Gjorgjievski
Jon Moncayola Tollar90′
Esmin Lichina
Gonzalo Villar del Fraile55′ 71′
85′ Erdon Daci
Antonio Cortés Heredia70′
72′ David Tosevski
Hugo Duro Perales46′  83′ (k.)
Kristijan Trapanovski
Pedro González López70′

Wyjątkowa nieporadność napastników Macedonii U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Reprezentacja Hiszpanii U-21 była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki reprezentantom Macedonii U-21, a w drugiej dostały tyle samo. Piłkarze Hiszpanii U-21 obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie więcej.

Jedenastka Macedonii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Hiszpanii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.