UEFA Euro U-21: Luksemburg U-21 - Armenia U-21 2-1 (1-1)

W pojedynku UEFA Euro U-21, który rozegrany został 8 września, drużyna Luxemburga U-21 wygrała z Armenią U-21 2-1 (1-1). Mecz odbył się na Stade de la Frontière w Esch-Uelzecht.

H. Harutyunyan 24'

Od pierwszych minut drużyna Armenii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Luxemburga U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Armenii U-21 w 24. minucie spotkania, gdy Hovhannes Harutyunyan zdobył pierwszą bramkę.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Luxemburg U-21: Yannickowi Schausowi w 27. i Gianniemu Medinie w 33. minucie.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę Luxemburga U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie Seid Korac wyrównał wynik meczu.

W 44. minucie żółtą kartką został ukarany Karen Melkonyan, piłkarz Armenii U-21. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 55. minucie żółtą kartkę otrzymał Artur Danielyan z Armenii U-21. W 56. minucie za Sergeya Mkrtchyana wszedł Armen Nahapetyan.

W 59. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kenana Avdusinovica, reprezentanta Luxemburga U-21. W tej samej minucie w drużynie Luxemburga U-21 doszło do zmiany. Clayton Duarte wszedł za Lucę Duriattiego. Chwilę później trener Armenii U-21 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Narka Grigoryana. Na boisko wszedł Narek Aghasaryan, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Między 67. a 70. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Armenii U-21 i jedną drużynie przeciwnej. Ashot Kocharyan z Armenii U-21 na siedem minut przed zakończeniem spotkania dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 70. minucie. W 89. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Edgar Grigoryan z Armenii U-21 i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w tej samej minucie.

Dopiero w drugiej połowie Kenan Avdusinovic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Luxemburga U-21, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu meczu starcia. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Edgar Grigoryan89′ 89′
 37′ 68′ Seid Korac
Yuri Maghakyan
33′ 63′ Gianni Filipe Medina da Mata
Narek Grigoryan63′
82′ Timothe Rupil
Hovhannes Harutyunyan  24′
27′ 82′ Yannick Schaus
Ashot Kocharyan70′ 83′
Léon Schmit
Rudik Mkrtchyan67′
 90′ 59′ Kenan Avdusinovic
Sergey Mkrtchyan56′
59′ Luca Duriatti
Armen Nahapetyan56′
82′ Magnus Hardahl Hansen
Armen Hovhannisyan79′
63′ Jan Ostrowski
Abraham Portugalyan
82′ Lucas Prudhomme

59′ Clayton Duarte

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek i dwie czerwone piłkarzom Armenii U-21, natomiast reprezentantom Luxemburga U-21 przyznał cztery żółte.

Drużyna Luxemburga U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast reprezentacja Armenii U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.