UEFA Euro U-21: Łotwa U-21 - Serbia U-21 2-2 (2-0)

W starciu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 4 września, jedenastka Łotwy u-21 zremisowała z Serbią U-21 2-2 (2-0). Pojedynek odbył się na Zemgales Olimpiskā centra w Jełgawie.

L. Adžić 65'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Serbii U-21 wygrała jeden raz, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to reprezentanty Łotwy u-21 otworzyli wynik. W siódmej minucie Kristaps Liepa dał prowadzenie swojej drużynie.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Łotwy u-21, zdobywając kolejną bramkę. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Marko Regža.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę reprezentacja Serbii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Svetozara Markovicia, Veljka Nikolicia weszli Jovan Vlalukin, Ivan Ilić.

Piłkarze Serbii U-21 w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 50. minucie bramkę kontaktową zdobył Erhan Mašović.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Łotwa u-21: Aleksejsowi Saveljevsowi w 51. i Dmitrijsowi Litvinskisowi w 57. minucie. Po chwili trener Łotwy u-21 postanowił wzmocnić linię napadu i w 63. minucie zastąpił zmęczonego Marka Regžę. Na boisko wszedł Kaspars Kokins, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił z rzutu karnego Luka Adžić.

W 71. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maksimsa Toņiševsa z Łotwy u-21, a w 74. minucie Ivana Ilicia z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Jānis Grīnbergs zastąpił Raivisa Ķiršsa. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-2.

Dimitrije Kamenović
57′ Dmitrijs Litvinskis
Svetozar Marković46′
Ivo Minkevičs
Zlatan Šehović
Dāvis Sprūds
Luka Adžić  65′ (k.) 80′
74′ Jānis Grīnbergs
Veljko Birmančević
 7′ Kristaps Liepa
Veljko Nikolić46′
51′ 90′ Aleksejs Saveljevs
Jovan Nišić80′
Dmitrijs Zelenkovs
Nikola Čumić88′
 16′ 63′ Marko Regža
Erhan Mašović  50′
71′ Maksims Toņiševs
Ivan Ilić46′ 74′
74′ Raivis Ķiršs
Luka Ilić80′
90′ Rihards Ozoliņš
Igor Maksimović
Renārs Varslavāns
Mirko Topić
63′ Kaspars Kokins
Viktor Živojinović88′

Dominacja na boisku nie przełożyła się na pomyślny rezultat dla drużyny Serbii U-21, mimo że oddała ona aż 10 celnych strzałów.

Reprezentacja Łotwy u-21 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast reprezentantom Serbii U-21 pokazał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Serbii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.