UEFA Euro U-21: Łotwa U-21 - Polska U-21 0-1 (0-1)

6 września w Jełgawie odbyło się spotkanie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Łotwy u-21 i Polski U-21. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Polski U-21 1-0.

UEFA Euro U-21
2019-09-06 16:00 | Stadion: Zemgales Olimpiskā centra | Widzów: 350 | Arbiter: A. Šehović
Łotwa U-21
Polska U-21
0
1
P. Klimala 27'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Polski U-21.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Ivo Minkevičs z Łotwy u-21. Była to 21. minuta starcia.

Jedynego gola meczu strzelił Patryk Klimala dla drużyny Polski U-21. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Polski U-21.

W 47. minucie Paweł Tomczyk został zmieniony przez Patryka Szysza. Między 54. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Między 61. a 80. minutą, boisko opuścili reprezentanty Łotwy u-21: Dmitrijs Zelenkovs, Jānis Grīnbergs, Marko Regža, Roberts Veips, na ich miejsce weszli: Daņiils Hvoiņickis, Maksims Toņiševs, Kaspars Kokins, Vladislavs Soloveičiks. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patryka Klimali, Bartosza Bidy zajęli: Jakub Bednarczyk, Sebastian Milewski. W drugiej połowie nie padły bramki.

Kamil Pestka
21′ Ivo Minkevičs
Jan Sobociński
54′ 80′ Roberts Veips
Sebastian Wiktor Walukiewicz
73′ Jānis Grīnbergs
Kamil Jóźwiak
61′ Dmitrijs Zelenkovs
Patryk Klimala  27′ 67′
73′ Marko Regža
Jakub Jacek Bednarczyk67′
61′ Daņiils Hvoiņickis
Mateusz Piotr Bogusz
Bogdans Samoilovs
Sebastian Milewski79′
80′ Vladislavs Soloveičiks
Bartosz Slisz
73′ Kaspars Kokins
Miłosz Szczepański
73′ 75′ Maksims Toņiševs
Patryk Szysz47′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Łotwy u-21, a zawodnikom gości wręczył jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Polski U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.