UEFA Euro U-21: Łotwa U-21 - Estonia U-21 1-1 (0-0)

W starciu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 8 września, jedenastka Łotwy u-21 zremisowała z Estonią U-21 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Zemgales Olimpiskā centra w Jełgawie.

UEFA Euro U-21
2020-09-08 16:00 | Stadion: Zemgales Olimpiskā centra | Arbiter: G. Kikacheishvili
Łotwa U-21
Estonia U-21
1
1
M. Regža 61'
S. Reinkort 53'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków reprezentacja Łotwy u-21 wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kristapsowi Liepie z drużyny gospodarzy. Była to 31. minuta starcia.

W pierwszych minutach drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Ivowi Minkevičsowi z Łotwy u-21.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Estonii U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 53. minucie bramkę zdobył Sten Reinkort.

Reprezentacja Łotwy u-21 wyrównała wynik meczu. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Marko Regža.

W 70. minucie Aleksejs Saveljevs został zastąpiony przez Rihardsa Ozoliņša. W tej samej minucie Kaspars Kokins został zmieniony przez Raivisa Ķiršsa, co miało wzmocnić jedenastkę Łotwy u-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Martina Pärna na Joonasa Soomrego. W 73. minucie w drużynie Estonii U-21 doszło do zmiany. Karl Õigus wszedł za Artura Uljanova.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Emīlsowi Birce, reprezentantowi gospodarzy. Trener Estonii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Henriego Välję i na pole gry wprowadził napastnika Kristjana Kaska. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Raivisa Ķiršsa z Łotwy u-21, a w 87. minucie Stena Reinkorta z drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie w reprezentacji Estonii U-21 doszło do zmiany. Alex Roosalu wszedł za Marka Lippa. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Martin Käos
77′ Emīls Birka
Marko Lipp87′
Dmitrijs Litvinskis
Mairo Miil
50′ Ivo Minkevičs
Magnus Villota
Jānis Grīnbergs
Markus Poom
31′ Kristaps Liepa
Markus Soomets
70′ Aleksejs Saveljevs
Artur Uljanov73′
Dmitrijs Zelenkovs
Henri Välja78′
70′ Kaspars Kokins
Martin Pärn73′
 61′ Marko Regža
Reinhard Reimaa
70′ 81′ Raivis Ķiršs
Karl Rudolf Õigus73′
70′ Rihards Ozoliņš
Kristjan Kask78′
Vladislavs Soloveičiks
Joonas Soomre73′

Sędzia pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Łotwy u-21, a piłkarzom gości przyznał jedną.

Drużyna Łotwy u-21 w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.