UEFA Euro U-21: Litwa U-21 - Szkocja U-21 0-1 (0-0)

8 września na Vilniaus LFF stadionas w Wilnie odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Litwy U-21 i Szkocji U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Szkocji U-21 1-0.

A. Campbell 81'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Szkocji U-21 wygrała dwa razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie sędzia ukarał kartką Nathana Pattersona, reprezentanta gości.

W 24. minucie Deividas Šešplaukis został zmieniony przez Benasa Anisasa. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy w drużynie Litwy U-21 doszło do zmiany. Deividas Malžinskas wszedł za Ernestasa Stočkūnasa. W 35. minucie arbiter pokazał kartkę Glennowi Middletonowi z drużyny gości.

W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Rossa McCroriego ze Szkocji U-21, a w 53. minucie Edgarasa Utkusa z drużyny przeciwnej. Trener Szkocji U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Davida Turnbulla i na pole gry wprowadził napastnika Jamesa Scotta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego reprezentacja zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Między 64. a 65. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Szkocji U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił Allan Campbell.

Między 83. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Litwy U-21: Gytis Paulauskas, Renatas Banevičius, na ich miejsce weszli: Ignas Kružikas, Nauris Petkevičius. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nathana Pattersona, Glenna Middletona zajęli: Lewis Mayo, Connor McLennan.

Daniel Harvie
84′ Renatas Banevičius
George Johnston
Edvinas Kloniūnas
Nathan Patterson17′ 85′
64′ Linas Mėgelaitis
Ryan Porteous64′
30′ Ernestas Stočkūnas
Allan Campbell  81′
53′ Edgaras Utkus
Lewis Ferguson
Karolis Uzėla
Ross McCrorie48′
Eligijus Jankauskas
David Turnbull61′
83′ Gytis Paulauskas
Fraser Hornby
24′ Deividas Šešplaukis
Glenn Bell Dollar Middleton35′ 85′
Ovidijus Šiaulys
Kieran Wright
Vilius Armalas
Lewis Mayo85′
30′ 65′ Deividas Malžinskas
Thomas Mcintyre
Džiugas Raudonius
Dean Campbell
24′ Benas Anisas
Lewis Fiorini
84′ Nauris Petkevičius
Stephen Kelly
Matas Ramanauskas
Liam McCarron
Martynas Vasiliauskas
Connor McLennan85′
83′ Ignas Kružikas
James Scott61′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Reprezentacja Litwy U-21 dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.