UEFA Euro U-21: Liechtenstein U-21 - Gruzja U-21 0-2 (0-2)

8 września na Sportpark Eschen/Mauren w Eschen odbyło się starcie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Liechtensteinu U-21 i Gruzji U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gruzji U-21 2-0.

D. Samurkasovi 34'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Gruzji U-21.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 17. minucie żółtą kartką został ukarany Roman Spirig, reprezentant gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gruzji U-21 w 19. minucie spotkania, gdy Nugzar Spanderashvili strzelił pierwszego gola.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Gruzji U-21, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Davit Samurkasovi.

W 43. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Rafaelowi Grünenfelderowi z Liechtensteinu U-21. W ostatniej minucie pierwszej połowy arbiter wyrzucił z boiska Giorgiego Mamardashvilego z Gruzji U-21. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na Gruzji U-21 jak grom z jasnego nieba, trener w pierwszej minucie doliczonego czasu ściągnął z boiska napastnika Bekę Kavtaradzego, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz reprezentacji Luka Sanikidze.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Gruzji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Lukę Asatianiego, Nugzara Spanderashvilego weszli Shalva Burjanadze, Irakli Bughridze. Także w drużynie Liechtensteinu U-21 w czasie przerwy zaszły zmiany, za Niklasa Becka wszedł Noah Graber. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Giorgiego Kutsię, reprezentanta Gruzji U-21.

W tej samej minucie za Davita Samurkasoviego wszedł Giorgi Guliashvili. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał żółtą kartkę Marcowi Marxerowi z zespołu gospodarzy. W 88. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Lukas Graber osłabiając tym samym drużynę gospodarzy.

Giorgi Mamardashvili45′
46′ Niklas Beck
Luka Asatiani46′
69′ Philipp Gassner
Irakli Azarovi
43′ Rafael Grünenfelder
Jemali-Giorgi Jinjolava
Martin Marxer
Aleksandre Andronikashvili
17′ Roman Spirig
Beka Dartsmelia
88′ Lukas Graber
Giorgi Kutsia61′
Simon Lüchinger
Anzor Mekvabishvili86′
Livio Meier
Davit Samurkasovi  34′ 61′
69′ Andrin Netzer
Beka Kavtaradze45′
82′ Menderes Caglar
Luka Kapianidze
82′ Philip Seemann
Rati Ardazishvili
69′ Fabian Unterrainer
Irakli Bughridze46′
46′ Noah Graber
Tornike Dzebniauri86′
69′ 76′ Marco Marxer
Giorgi Guliashvili61′
Tim Schreiber
Sergo Kukhianidze

Reprezentacja Gruzji U-21 była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Liechtensteinu U-21 w pierwszej połowie, natomiast w drugiej jedną żółtą oraz jedną czerwoną. Reprezentanty drużyny przeciwnej otrzymały w pierwszej połowie jedną czerwoną kartkę, a w drugiej jedną żółtą.

Drużyna Liechtensteinu U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości wymienił pięciu zawodników.