UEFA Euro U-21: Kosowo U-21 - Anglia U-21 0-6 (0-0)

4 września na Stadiumi Fadil Vokrri w Prisztinie odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Kosowa U-21 i Anglii U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Anglii U-21 6-0.

J. Bellingham 85'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Anglii U-21.

Od pierwszych minut drużyna Anglii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Kosowa U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Anglii U-21 w 51. minucie spotkania, gdy Edward Nketiah zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna Kosowa U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Anglii U-21, strzelając kolejnego gola. W 55. minucie Edward Nketiah po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 0-2.

W 57. minucie za Valmira Veliu wszedł Ermal Krasniqi. W 60. minucie kartkę obejrzał Kreshnik Hajrizi z Kosowa U-21.

W 61. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Edward Nketiah z Anglii U-21. Między 62. a 63. minutą, boisko opuścili piłkarze Anglii U-21: Tom Davies, Bukayo Saka, Todd Cantwell, na ich miejsce weszli: Jude Bellingham, Callum Hudson-Odoi, Reiss Nelson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Blenda Baftiu, Arba Manaja zajęli: Ismet Lushaku, Bleart Tolaj.

Prawie natychmiast Reiss Nelson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anglii U-21, strzelając kolejnego gola w 66. minucie spotkania. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Altina Kryeziu, piłkarza Kosowa U-21. W 71. minucie Conor Gallagher został zmieniony przez Kouassiego Sessegnona, a za Edwarda Nketiaha wszedł na boisko Rhian Brewster, co miało wzmocnić reprezentację Anglii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kreshnika Hajriziego na Lumbardha Dellovę oraz Altina Kryeziu na Behadila Šabaniego.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Kouassi Sessegnon.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Anglii U-21 w 85. minucie spotkania, gdy Jude Bellingham zdobył szóstą bramkę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-6.

Aaron Ramsdale
60′ 71′ Kreshnik Hajrizi
Todd Cantwell63′
69′ 71′ Altin Kryeziu
Tom Davies62′
63′ Blend Baftiu
Conor Gallagher71′
63′ Arb Manaj
Bukayo Saka63′
Kastriot Selmani
Oliver Skipp
57′ Valmir Veliu
Edward Nketiah  51′, 55′, 61′ (k.) 73′
Ardit Nika
Josef Bursik
71′ Lumbardh Dellova
James Justin
Hajdin Salihu
Tariq Lamptey
Leonat Vitija
Jude Bellingham62′  85′
63′ Ismet Lushaku
Kouassi Ryan Sessegnon71′  82′
Erion Sadiku
Rhian Brewster73′
71′ Behadil Šabani
Pelenda Joshua Tunga Dasilva
57′ Ermal Krasniqi
Callum Hudson-Odoi63′
63′ Bleart Tolaj
Reiss Nelson63′  66′

Reprezentacja Anglii U-21 była w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Anglii U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Kosowa U-21 przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.