UEFA Euro U-21: Izrael U-21 - Hiszpania U-21 1-1 (0-0)

W spotkaniu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 19 listopada, drużyna Izraela U-21 zremisowała z Hiszpanią U-21 1-1 (0-0). Mecz na National Stadium Ramat Gan w Ramat Gan obejrzało 4 030 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-19 18:30 | Stadion: National Stadium Ramat Gan | Widzów: 4030 | Arbiter: D. Strukan
Izrael U-21
Hiszpania U-21
1
1
E. Karzev 81'
Óscar Rodríguez 50'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut drużyna Hiszpanii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Izraela U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hiszpania U-21: Andrésowi Martínowi w 42. i Cucurelli w 44. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę jedenastka Hiszpanii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Manu Garcíę, Cucurellę, Gonzala Villara weszli Óscar Rodríguez, Fran Beltrán, Sergio Gómez.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Hiszpanii U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył Óscar Rodríguez.

W 51. minucie arbiter pokazał kartkę Thai Baribowi, piłkarzowi Izraela U-21. W 63. minucie Omer Lako został zastąpiony przez Edena Karzeva. W tej samej minucie w jedenastce Izraela U-21 doszło do zmiany. Eylon Almog wszedł za Tomera Yosefiego.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Hiszpanii U-21 doszło do zmiany. Abel Ruiz wszedł za Andrésa Martína. Trener Izraela U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił obrońcę Shaya Eliasa i na pole gry wprowadził napastnika Yoava Tomera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 79. minucie w reprezentacji Izraela U-21 doszło do zmiany. Mohammad Kna'an wszedł za Ora Dasę.

Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę José Amowi z Hiszpanii U-21. W 81. minucie wynik ustalił z karnego Eden Karzev. W 84. minucie Pol Lozano został zmieniony przez Pepelu, co miało wzmocnić drużynę Hiszpanii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Thai Bariba na Samuela Bara.

Na cztery minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Eylonowi Almogowi z drużyny gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

José María Amo Torres80′
78′ Shay Elias
Manuel García Alonso46′
63′ Omer Lakau
Pol Lozano Vizuete84′
63′ Tomer Yosefi
Ferran Torres García
51′ 86′ Thai Baribo
Gonzalo Villar del Fraile46′
79′ Or Dasa
Francisco José Beltrán Peinado46′
86′ Samuel Bar On
José Luis García Vayá84′
63′  81′ (k.) Eden Karzev
Sergio Gómez Martín46′
63′ 86′ Eylon Haim Almog
Alejandro Pozo Pozo
79′ Mohammad Kna'an
Óscar Rodríguez Arnaiz46′  50′
Yonas Malede
Anssumane Fati
78′ Yoav Tomer
Abel Ruiz Ortega70′

Przewaga reprezentacji Hiszpanii U-21 w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Reprezentanty Izraela U-21 obejrzały w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.