UEFA Euro U-21: Islandia U-21 - Szwecja U-21 1-0 (0-0)

W pojedynku UEFA Euro U-21, który rozegrany został 4 września, drużyna Islandii U-21 wygrała ze Szwecją U-21 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Víkingsvöllur w Reykjavík.

S. Gudjohnsen 65'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Islandii U-21 wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Valdimarowi Ingimundarsonowi, reprezentantowi Islandii U-21. W 61. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Viktor Gyökeres osłabiając tym samym drużynę Szwecji U-21.

W 63. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Aleksowi Haukssonowi z reprezentacji Islandii U-21.

Jedynego gola meczu strzelił Sveinn Gudjohnsen dla drużyny Islandii U-21. Bramka padła w tej samej minucie. Chwilę później trener Islandii U-21 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Brynjólfur Willumsson, a murawę opuścił Sveinn Gudjohnsen.

W 75. minucie John Björkengren zastąpił Augusta Erlingmarka. W tej samej minucie Erik Nygren został zmieniony przez Pontusa Almqvista, a za Feliksa Beijma wszedł na boisko Svante Ingelsson, co miało wzmocnić reprezentację Szwecji U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksa Haukssona na Þórira Helgasona oraz Ísaka Jóhannessona na Valgeira Friðrikssona. W 81. minucie żółtą kartkę otrzymał Willum Willumsson z Islandii U-21.

Eric Kahl
63′ 90′ Alex Þór Hauksson
Thomas Poppler-Isherwood
54′ Valdimar Þór Ingimundarson
John Björkengren75′
90′ Ísak Bergmann Jóhannesson
Adam Hellborg
Róbert Orri Þorkelsson
Daleho Irandust
81′ Willum Þór Willumsson
Viktor Gyökeres61′
 65′ 69′ Sveinn Aron Gudjohnsen
Jesper Karlsson
Stefán Teitur Þórðarson
Erik Benjamin Nygren75′
Elias Rafn Ólafsson
Tim Rönning
90′ Valgeir Lunddal Friðriksson
Hjalmar Ekdal
90′ Þórir Jóhann Helgason
Bilal Hussein
69′ Brynjólfur Darri Willumsson
Svante Ingelsson86′
Ágúst Eðvald Hlynsson
Patrik Wålemark
Jónatan Ingi Jónsson
Pontus Almqvist75′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Szwecji U-21 obejrzeli w meczu jedną czerwoną kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.