UEFA Euro U-21: Islandia U-21 - Luksemburg U-21 3-0 (0-0)

6 września na Víkingsvöllur w Reykjavík odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Islandii U-21 i Luxemburga U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Islandii U-21 3-0. Na stadionie stawiło się 412 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-06 19:00 | Stadion: Víkingsvöllur | Widzów: 412 | Arbiter: A. Anufrijevs
W. Willumsson 63'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od pierwszych minut drużyna Luxemburga U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Islandii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 44. minucie kartkę dostał Sveinn Gudjohnsen z drużyny Islandii U-21.

Na drugą połowę reprezentacja Islandii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Jónatana Jónssona wszedł Mikael Anderson. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Joao Silva, reprezentant Luxemburga U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Islandii U-21 w 48. minucie spotkania, gdy Sveinn Gudjohnsen zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Niedługo później Jón Thorsteinsson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Islandii U-21, strzelając kolejnego gola w 58. minucie meczu. W 59. minucie kartkę otrzymał Yannis Dublin z Luxemburga U-21.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w jedenastce Luxemburga U-21 doszło do zmiany. Loris Tinelli wszedł za Dylana Kuete'a. W 61. minucie za Alessia Curciego wszedł Belmin Muratovic.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Islandii U-21 w 63. minucie spotkania, gdy Willum Willumsson zdobył trzecią bramkę. Od 64 minuty boisko opuścili reprezentanty Islandii U-21: Stefán Þórðarson, Sveinn Gudjohnsen, Jón Thorsteinsson, Daníel Hafsteinsson, na ich miejsce weszli: Gudmundur Tryggvason, Brynjolfur Willumsson, Kolbeinn Thordarson, Alex Hauksson. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Luki Duriatti, Yannicka Schausa zajęli: Kevin D'Anzico, Kenan Avdusinovic.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Joao Ricardo Silva Machado48′
76′ Daníel Hafsteinsson
Pit Simon
 58′ 73′ Jón Dagur Thorsteinsson
Dylan Kuete Nsidjine61′
 63′ Willum Þór Willumsson
Lucas Prudhomme
 48′ (k.) 44′ 64′ Sveinn Aron Gudjohnsen
Yannick Schaus90′
46′ Jónatan Ingi Jónsson
Alessio Curci61′
64′ Stefán Teitur Þórðarson
Edin Osmanovic
46′ Mikael Neville Anderson
Belmin Muratovic61′
Torfi Tímoteus Gunnarsson
Léon Schmit
76′ Alex Þór Hauksson
Tiago Semedo Monteiro
73′ Kolbeinn Thórdarson
Loris Tinelli61′
64′ Gudmundur Andri Tryggvason
Kenan Avdusinovic90′
64′ Brynjólfur Darri Willumsson

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Islandii U-21, a reprezentantom Luxemburga U-21 przyznał dwie.

Drużyna Islandii U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast reprezentacja Luxemburga U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian.

Już w najbliższy poniedziałek drużyna Islandii U-21 zawalczy o kolejne punkty w Reykjavík. Jej rywalem będzie Armenia U-21. Natomiast we wtorek Włochy U-21 będą przeciwnikiem jedenastki Luxemburga U-21 w meczu, który odbędzie się w Castel di Sangro.