UEFA Euro U-21: Irlandia U-21 - Szwecja U-21 4-1 (0-1)

W spotkaniu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 19 listopada, reprezentacja Irlandii U-21 wygrała ze Szwecją U-21 4-1 (0-1). Mecz na Tallaght Stadium w Dublinie obejrzało 2 760 widzów.

V. Gyökeres 18'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Irlandii U-21.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Szwecji U-21 w 18. minucie spotkania, gdy Viktor Gyökeres strzelił pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Szwecji U-21.

Drugą połowę jedenastka Irlandii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Conora Mastersona, Jaysona Molumbego weszli Liam Scales, Connor Ronan.

Trzeba było trochę poczekać, aby Lee O'Connor wywołał eksplozję radości wśród kibiców Irlandii U-21, zdobywając bramkę w 50. minucie meczu.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie na listę strzelców wpisał się Adam Idah.

W 67. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dennisa Hadzikadunica ze Szwecji U-21, a w 71. minucie Nathana Collinsa z drużyny przeciwnej.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Irlandii U-21, strzelając kolejnego gola. W 73. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Troy Parrott. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Szwecji U-21 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Jake'a Larssona. Na boisko wszedł Benjamin Mbunga-Kimpioka, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 84. minucie Svante Ingelsson zastąpił Emila Hanssona. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce Irlandii U-21 doszło do zmiany. Gavin Kilkenny wszedł za Troya Parrotta.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie kolejną bramkę dla drużyny gospodarzy zdobył Zachary Elbouzedi.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę obejrzał August Erlingmark z jedenastki gości. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Jack Taylor, Aidan Keena, a na ich miejsce weszli Jason Knight, Adam Idah. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-1.

Pontus Dahlberg
71′ Nathan Michael Collins
Anel Ahmedhodzic
46′ Conor Masterson
Felix Beijmo
 50′ Lee O'Connor
John Björkengren
Conor Coventry
Jens-Lys Michel Cajuste
 87′ Zachary Elbouzedi
August Erlingmark90′
90′ Jason Knight
Dennis Hadzikadunic67′
46′ Jayson Molumby
Svante Ingelsson84′
Thomas O'Connor
Daleho Irandust
 63′ 90′ Adam Uche Idah
Jake Larsson74′
 73′ 86′ Troy Parrott
Viktor Gyökeres  18′
Conor Kearns
Viktor Johansson
Danny McNamara
Hugo Andersson
46′ Liam Scales
Kristopher Da Graca
86′ Gavin Kilkenny
Thomas Poppler-Isherwood
Daniel Mandroiu
Emil Hansson84′
46′ Connor Patrick Ronan
Bilal Hussein
90′ Jack Taylor
Benjamin Mbunga-Kimpioka74′
Daniel Grant
Max Svensson
90′ Aidan Keena
Nils Fröling

Piłkarze Irlandii U-21 otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Szwecji U-21 w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.