UEFA Euro U-21: Irlandia U-21 - Armenia U-21 1-0 (1-0)

6 września na Tallaght Stadium w Dublinie odbył się mecz UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Irlandii U-21 i Armenii U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Irlandii U-21 1-0. Na stadionie stawiło się 3 658 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-06 21:00 | Stadion: Tallaght Stadium | Widzów: 3658 | Arbiter: F. Zammit
Irlandia U-21
Armenia U-21
1
0
T. Parrott 31'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Armenii U-21 wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut reprezentacja Irlandii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Armenii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Troy Parrott dla drużyny Irlandii U-21. Bramka padła w tej samej minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Irlandii U-21.

W 65. minucie Gavin Kilkenny został zastąpiony przez Zachary'ego Elbouzediego. W 80. minucie arbiter pokazał kartkę Conorowi Coventry'emu z zespołu gospodarzy.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Armenii U-21 doszło do zmiany. Arlen Tsaturyan wszedł za Armena Nahapetyana. W 86. minucie sędzia pokazał kartkę Arlenowi Tsaturyanowi, piłkarzowi gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Vahan Vardani Bichakhchyan76′
80′ Conor Coventry
Erjanik Ghubasaryan
65′ Gavin Kilkenny
Rudik Mkrtchyan
Jayson Molumby
Artur Nadiryan81′
89′ Aaron Anthony Connolly
Armen Nahapetyan81′
66′ Adam Uche Idah
German Kurbashyan69′
 31′ 82′ Troy Parrott
Arman Mkrtchyan
65′ Zachary Elbouzedi
Artur Khachatryan
89′ Jason Knight
Aram Khamoyan76′
66′ Daniel Mandroiu
Erik Vardanyan81′
Jack Taylor
Edgar Movsesyan69′
82′ Jonathan Afolabi
Arlen Tsaturyan81′ 86′

Reprezentacja Irlandii U-21 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Reprezentanty obu drużyn dostały po jednej żółtej kartce.

Obie reprezentacje dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.