UEFA Euro U-21: Irlandia Północna U-21 - Malta U-21 0-0

W meczu UEFA Euro U-21, który rozegrany został 6 września, reprezentacja Irlandii Płn. U-21 zremisowała z Maltą U-21 0-0. Mecz na The Showgrounds w Ballymena obejrzało 3 824 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-06 20:30 | Stadion: The Showgrounds | Widzów: 3824 | Arbiter: F. Karakó
Irlandia Północna U-21
Malta U-21
0
0

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Od pierwszych minut jedenastka Irlandii Płn. U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Malty U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Kofi Balmer z Irlandii Płn. U-21. Była to 42. minuta spotkania.

Trener Malty U-21 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Jana Busuttila. Na boisko wszedł David Xuereb, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 71. minucie Shea Gordon został zastąpiony przez Camerona Palmera.

Trener Irlandii Płn. U-21 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Alfie Mccalmonta i na pole gry wprowadził napastnika Ethana Galbraitha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 78 minuty boisko opuścili piłkarze Irlandii Płn. U-21: Kyle McClean, Caolan Boyd, na ich miejsce weszli: Lewis McCann, Christopher Gallagher. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Aidana Friggieriego, Zachary'ego Brincata zajęli: Jan Tanti, Omar Elouni.

Andreas Vella
42′ Kofi Balmer
Jan Busuttil70′
71′ Shea Martin Gordon
Michele Sansone
71′ Alfie John McCalmont
Kurt Shaw
78′ Kyle McClean
Zachary Brincat90′
88′ Caolan Boyd-Munce
Marcus Grima
88′ Christopher Gallagher
David Xuereb70′
Alistair McCann
Jamie Zerafa
71′ Cameron Palmer
Ayrton Attard
71′ Ethan Galbraith
Omar Elouni90′
78′ Lewis McCann
Jan Tanti81′

Drużyna Irlandii Płn. U-21 miała 11 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał reprezentantów Malty U-21 żadną kartką, natomiast piłkarzom Irlandii Płn. U-21 pokazał jedną żółtą.

Reprezentacja Irlandii Płn. U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Malty U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.