UEFA Euro U-21: Holandia U-21 - Norwegia U-21 2-0 (0-0)

W meczu UEFA Euro U-21, który rozegrany został 8 września, jedenastka Holandii U-21 wygrała z Norwegią U-21 2-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na Yanmar Stadion w Almere.

M. Boadu 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Holandii U-21 wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Drużyna Norwegii U-21 od początku meczu skupiła się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Leo Skiriemu z jedenastki Norwegii U-21. Była to 23. minuta starcia.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Svenowi Botmanowi z Holandii U-21. W 62. minucie Javairô Dilrosun zastąpił Noa Noëlla.

Trener Holandii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Ferdiego Kadıoğlu i na pole gry wprowadził napastnika Codego Gakpa, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Kristoffer Askildsen, reprezentant Norwegii U-21.

Reprezentacji Holandii U-21 w końcu udało się pokonać bramkarza rywali. Z przebiegu meczu wynikało, że ta bramka im się należała. Było już sześć celnych strzałów na bramkę przeciwnika i w końcu piłka wpadła do siatki. W 82. minucie Noa Noëll dał prowadzenie swojej jedenastce.

Między 84. a 87. minutą, boisko opuścili reprezentanty Norwegii U-21: Kristoffer Askildsen, Håkon Evjen, Birk Risa, na ich miejsce weszli: Hugo Vetlesen, Aron Dønnum, Tobias Christensen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mitchela Bakkera, Ryana Gravenbercha zajęli: Jordan Teze, Ludovit Reis. W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia pokazał kartkę Noa Noëllowi, piłkarzowi Holandii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Holandii U-21 w 90. minucie spotkania, gdy Myron Boadu strzelił drugiego gola. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Julian Faye Lund
86′ Mitchel Bakker
Fredrik André Bjørkan
56′ Sven Botman
Leo Skiri Oestigaard23′
62′ Javairô Dilrosun
Kristoffer Askildsen79′ 84′
87′ Ryan Jiro Gravenberch
Håkon Evjen86′
71′ Ferdi Erenay Kadıoğlu
Jens Petter Hauge
Teun Koopmeiners
Johan Hove
 90′ Myron Boadu
Marcus Holmgren Pedersen
86′ Jordan Teze
Colin Rosler
Abdoulrahmane Harroui
Ola Brynhildsen
87′ Ludovit Reis
Tobias Christensen86′
71′ Cody Mathès Gakpo
Aron Dønnum86′
62′  82′ 90′ Noa Noëll Lang
Markus Solbakken
Daishawn Redan
Hugo Vetlesen84′

Jedenastka Holandii U-21 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała sześć celnych strzałów.

Reprezentanty obu drużyn obejrzały po dwie żółte kartki.

Reprezentacja Holandii U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Norwegii U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.