UEFA Euro U-21: Hiszpania U-21 - Macedonia Północna U-21 3-0 (1-0)

W pojedynku UEFA Euro U-21, który rozegrany został 14 listopada, drużyna Hiszpanii U-21 zwyciężyła z Macedonią U-21 3-0 (1-0). Mecz na Estadio Santo Domingo w Alcorcónie obejrzało 2 033 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-14 19:45 | Stadion: Estadio Santo Domingo | Widzów: 2033 | Arbiter: M. Kristoffersen
Adrià Pedrosa 87'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki Hiszpanii U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Manu García wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hiszpanii U-21, zdobywając bramkę w siódmej minucie spotkania.

W 37. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kristijana Ackovskiego z Macedonii U-21, a w 44. minucie Óscara Rodrígueza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hiszpanii U-21.

Drugą połowę jedenastka Hiszpanii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Abla Ruiza, Óscara Rodrígueza, Alejandra Poza weszli Andrés Martín, Gonzalo Villar, Ansu Fati. Także reprezentacja Macedonii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Janiego Atanasova, Davora Zdravkovskiego weszli Enis Fazlagikj, Tomce Grozdanovski.

W 47. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Macedonii U-21 Nikola Serafimov. W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Agronowi Rufatiemu, piłkarzowi Macedonii U-21.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Hiszpanii U-21 doszło do zmiany. Fran Beltrán wszedł za Manu Garcíę. W 72. minucie kartkę dostał Nikola Serafimov z reprezentacji Macedonii U-21. W tej samej minucie za Milana Ristovskiego wszedł Marko Gjorgjievski.

W tej samej minucie w drużynie Macedonii U-21 doszło do zmiany. Emil Abaz wszedł za Kristijana Ackovskiego. Po chwili trener Hiszpanii U-21 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 82. minucie zastąpił zmęczonego Ferrána Torresa. Na boisko wszedł Sergio Gómez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Macedonii U-21 doszło do zmiany. Vane Jovanov wszedł za Todora Todoroskiego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Adrià Pedrosa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Nikola Serafimov 47′ (samob.) 72′
 87′ Adrià Giner Pedrosa
Todor Todoroski83′
 7′ 69′ Manuel García Alonso
Kristijan Ackovski37′ 72′
José Luis García Vayá
Jani Atanasov46′
46′ Alejandro Pozo Pozo
Darko Churlinov
44′ 46′ Óscar Rodríguez Arnaiz
Dimitar Mitrovski
82′ Ferran Torres García
Milan Ristovski72′
46′ Abel Ruiz Ortega
Enis Fazlagić46′
69′ Francisco José Beltrán Peinado
Marko Gjorgjievski72′
82′ Sergio Gómez Martín
Tomče Grozdanovski46′
Pol Lozano Vizuete
Esmin Lichina
46′ Gonzalo Villar del Fraile
Emil Abaz72′
46′ Anssumane Fati
Erdon Daci
46′ Andrés Martín García
Kristijan Trapanovski

Reprezentacja Hiszpanii U-21 była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym pojedynku. Wyjątkowa nieporadność napastników Macedonii U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę reprezentantom Hiszpanii U-21, natomiast piłkarzom Macedonii U-21 pokazał trzy.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.