UEFA Euro U-21: Gruzja U-21 - Liechtenstein U-21 4-0 (2-0)

5 września na Stadioni Tengiz Burjanadze w Gori odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Gruzji U-21 i Liechtensteinu U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Gruzji U-21 4-0. Na stadionie stawiło się 2 000 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-05 17:00 | Stadion: Stadioni Tengiz Burjanadze | Widzów: 2000 | Arbiter: A. Troleis
I. Bughridze 70'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie sędzia pokazał kartkę Bece Kavtaradzemu, reprezentantowi Gruzji U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gruzji U-21 w 30. minucie spotkania, gdy Beka Kavtaradze zdobył pierwszą bramkę. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Noah Graber z Liechtensteinu U-21.

Reprezentacja Liechtensteinu U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Gruzji U-21, strzelając kolejnego gola. W 36. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Davit Samurkasovi.

Na drugą połowę reprezentacja Liechtensteinu U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Noah Grabera, Menderesa Caglara weszli Roman Spirig, Niklas Beck. W 48. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Noaha Fricka z Liechtensteinu U-21, a w 49. minucie Ilię Beriashvili z drużyny przeciwnej.

Niedługo później Giorgi Arabidze wywołał eksplozję radości wśród kibiców Gruzji U-21, zdobywając kolejną bramkę w 53. minucie meczu. W 58. minucie arbiter ukarał kartką Noah Frommelta, reprezentanta Liechtensteinu U-21.

W 60. minucie Beka Kavtaradze został zmieniony przez Iraklego Bughridzego. Chwilę później trener Gruzji U-21 postanowił bronić wyniku. W 61. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nikoloza Malego wszedł Luka Lakvekheliani, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Gruzji U-21 utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Gruzji U-21 udało się strzelić gola i wygrać. W 66. minucie Noah Frick został zmieniony przez Rafaela Grünenfeldera, a za Noah Frommelta wszedł na boisko Martin Marxer, co miało wzmocnić reprezentację Liechtensteinu U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nikę Ninuę na Paatę Kiteishvili oraz Giorgiego Arabidzego na Giorgiego Kokhreidzego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Gruzji U-21 w 70. minucie spotkania, gdy Irakli Bughridze strzelił czwartego gola. W 81. minucie sędzia wręczył kartkę Paacie Kiteishvilemu z drużyny Gruzji U-21.

W tej samej minucie Davit Samurkasovi został zmieniony przez Aleksandre Andronikashvilego, co miało wzmocnić reprezentację Gruzji U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pascala Kollera na Tima Schreibera. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-0.

Justin Ospelt
49′ Ilia Beriashvili
Jonas Hilti
Davit Kobouri
Philip Seemann
Luka Lochoshvili
Fabian Unterrainer
61′ Nikoloz Mali
Noah Frommelt58′ 66′
 53′ 67′ Giorgi Arabidze
Noah Graber35′ 46′
67′ Nika Ninua
Andrin Netzer
 36′ 81′ Davit Samurkasovi
Menderes Caglar46′
Luka Silagadze
Noah Frick48′ 66′
Wato Arweładze
Pascal Koller82′
 30′ 5′ 60′ Beka Kavtaradze
Benjamin Vogt
Giorgi Mamardashvili
Luca Vanoni
61′ Luka Lakvekheliani
Niklas Beck46′
Lasha Ugrekhelidze
Lukas Büchel
81′ Aleksandre Andronikashvili
Rafael Grünenfelder66′
60′  70′ Irakli Bughridze
Martin Marxer66′
Tornike Dzebniauri
Manuel Mikus
67′ 81′ Paata Kiteishvili
Roman Spirig46′
67′ Giorgi Kokhreidze
Lukas Graber
Nugzar Spanderashvili
Tim Schreiber82′

Jedenastka Gruzji U-21 była w posiadaniu piłki przez 79 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu. Wyjątkowa nieporadność napastników Liechtensteinu U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę reprezentantom Gruzji U-21, a w drugiej dwie. Piłkarze Liechtensteinu U-21 otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.