UEFA Euro U-21: Grecja U-21 - San Marino U-21 5-0 (3-0)

W pojedynku UEFA Euro U-21, który rozegrany został 10 czerwca, reprezentacja Grecji U-21 wysoko wygrała z Sanem Marino U-21 5-0 (3-0).

UEFA Euro U-21
2019-06-10 18:00 | Stadion: Stadio Georgios Kamaras | Widzów: 258 | Arbiter: D. Muntean
M. Vrousai 51'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Grecji U-21 wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od pierwszych minut jedenastka Grecji U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Sanu Marino U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Anargyros Kampetsis wywołał eksplozję radości wśród kibiców Grecji U-21, strzelając gola w 26. minucie spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Grecji U-21 w 29. minucie spotkania, gdy Vangelis Pavlidis zdobył drugą bramkę.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 37. minucie Vangelis Pavlidis ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Grecji U-21 w 51. minucie spotkania, gdy Marios Vrousai strzelił czwartego gola. W 54. minucie Mattia Ceccaroli zastąpił Andreę Mucciolego.

Między 65. a 67. minutą, boisko opuścili piłkarze Grecji U-21: Abdul Oues, Dimitris Limnios, Dimitrios Nikolaou, na ich miejsce weszli: Eleutherios Lyratzis, Ioannis Varkas, Giorgos Giannoutsos. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Riccarda Michelottiego, Alessandra Liveraniego zajęli: Samuel Pancotti, Marco De Angelis.

W 68. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Anargyros Kampetsis z Grecji U-21. Jedyną kartkę w meczu dostał David Tomassini z reprezentacji Sanu Marino U-21. Była to 69. minuta meczu.

W 74. minucie Anargyros Kampetsis został zmieniony przez Anastasiosa Douvikasa, a za Mariosa Vrousaiego wszedł na boisko Nikos Zografakis, co miało wzmocnić jedenastkę Grecji U-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Davida Tomassiniego na Filippa Quarantę w 85. minucie oraz Mattię Valentiniego na Daniele Babboniego w tej samej minucie. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 5-0.

Mattia Valentini86′
66′ Dimitrios Nikolaou
Mattia Ceccaroli54′
65′ Abdul Rahman Oues
Luca Cecchetti
Nemanja Milojević
Federico Dolcini
Angelos Tsigaras
Alessandro Liverani67′
 26′, 68′ 74′ Anargyros Kampetsis
Riccardo Michelotti67′
66′ Dimitris Limnios
Diego Moretti
 29′, 37′ Vangelis Pavlidis
Jacopo Raschi
 51′ 75′ Marios Vrousai
David Tomassini69′ 85′
Marios Siampanis
Eugenio Marconi
66′ Giorgos Giannoutsos
Alex De Biagi
Panagiotis Liagas
Andrea Muccioli54′
65′ Eleutherios Lyratzis
Filippo Quaranta85′
Dimitrios Meliopoulos
Marco De Angelis67′
Ioannis Oikonomidis
Samuel Pancotti67′
74′ Anastasios Douvikas
Daniele Babboni86′
66′ Ioannis Varkas

75′ Nikos Zografakis

To był klasyczny mecz do jednej bramki. Wyjątkowa nieporadność napastników Sanu Marino U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał reprezentantów Grecji U-21 żadną kartką, natomiast piłkarzom Sanu Marino U-21 przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.