UEFA Euro U-21: Gibraltar U-21 - Holandia U-21 0-6 (0-2)

14 listopada na Victoria Stadium odbyło się spotkanie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Gibraltaru U-21 i Holandii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Holandii U-21 6-0. Mecz obejrzało 720 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-14 19:00 | Stadion: Victoria Stadium | Widzów: 720 | Arbiter: M. Skoulas
D. Redan 89'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Holandii U-21 w 16. minucie spotkania, gdy Cody Gakpo strzelił pierwszego gola.

W 34. minucie kartkę dostał Kian Ronan z jedenastki gospodarzy.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała reprezentacja Holandii U-21, zdobywając kolejną bramkę. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Dani de Wit. To już czwarte trafienie tego reprezentant w sezonie.

W 43. minucie sędzia pokazał kartkę Ferdiemu Kadıoğlu, piłkarzowi gości.

Na drugą połowę drużyna Gibraltaru U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Ayouba Hmidiego wszedł Leon Clinton. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Leonowi Clintonowi z Gibraltaru U-21. Była to 50. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Cody Gakpo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Holandii U-21, strzelając kolejnego gola w 63. minucie meczu. W 65. minucie Javairô Dilrosun został zmieniony przez Daishawna Redana.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Dani de Wit po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-4.

W 68. minucie Stefan Ramirez został zmieniony przez Shauna De Los Santos, co miało wzmocnić reprezentację Gibraltaru U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Teuna Koopmeinersa na Abdoulrahmane Harrouiego oraz Cody'ego Gakpo na Tahith Chonga.

W 76. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Dani de Wit z Holandii U-21. Między 77. a 85. minutą, boisko opuścili piłkarze Gibraltaru U-21: Dylan Peacock, Kian Ronan, Jack Breed, na ich miejsce weszli: Kieron Garcia, Dylan Borge, Ryan Dean. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ferdiego Kadıoğlu, Deyovaisia Zeefuika zajęli: Tyrell Malacia, Sherel Floranus.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie wynik ustalił Daishawn Redan.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-6.

Justin Hoogma
68′ Stefan Ramirez
Perr Schuurs
Jaime Serra
Owen Wijndal
85′ Jack Breed
Deyovaisio Zeefuik82′
Evan De Haro
Dani de Wit  38′, 66′, 76′
46′ Ayoub El Hmidi
Javairô Dilrosun65′
Ethan Llambias
Ferdi Erenay Kadıoğlu43′ 82′
Jaydan Parody
Teun Koopmeiners73′
77′ Dylan Peacock
Cody Mathès Gakpo  16′, 63′ 73′
34′ 85′ Kian Ronan
Justin Kluivert
Christian Lopez
Kjell Scherpen
85′ Ryan Dean
Danilho Raimundo Doekhi
46′ 50′ Leon Clinton
Sherel Floranus82′
68′ Shaun De Los Santos
Tyrell Malacia82′
77′ Kieron Garcia
Rick van Drongelen
Michael Lee Negrette
Tahith Chong73′
Michael Ruiz
Abdoulrahmane Harroui73′
85′ Dylan Borge
Ludovit Reis
Jaydon Drakes
Daishawn Redan65′  89′

Drużyna Holandii U-21 była w posiadaniu piłki przez 75 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Reprezentanty Gibraltaru U-21 obejrzały w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.