UEFA Euro U-21: Gibraltar U-21 - Białoruś U-21 0-2 (0-1)

W pojedynku UEFA Euro U-21, który rozegrany został 19 listopada, drużyna Gibraltaru U-21 przegrała z Białorusią U-21 0-2 (0-1). Mecz na Victoria Stadium obejrzało 720 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-19 20:00 | Stadion: Victoria Stadium | Widzów: 720 | Arbiter: B. Van Driessche
Gibraltar U-21
Białoruś U-21
0
2
P. Sedko 25'
I. Shkurin 59'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem reprezentacji Białorusi U-21.

Od pierwszych minut jedenastka Białorusi U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Gibraltaru U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Białorusi U-21 w 25. minucie spotkania, gdy Pavel Sedko strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Białorusi U-21.

Na drugą połowę reprezentacja Białorusi U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Pavela Sedkę wszedł Aleksandr Ksenofontov. W 57. minucie Leon Clinton zastąpił Shauna De Los Santos.

Trzeba było trochę poczekać, aby Ilya Shkurin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Białorusi U-21, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie spotkania. Niedługo później trener Gibraltaru U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Dylana Peacocka. Na boisko wszedł Ayoub Hmidi, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jaime Serrę z Gibraltaru U-21, a w 85. minucie Ilyę Shkurina z drużyny przeciwnej. Od 86 minuty boisko opuścili reprezentanty Gibraltaru U-21: Jack Breed, Jaime Serra, na ich miejsce weszli: Michael Ruiz, Stefan Ramirez. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Ili Shkurina, Dmitriego Podstrelova zajęli: Vladislav Mukhamedov, Artem Petrenko. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Vladislav Malkevich
77′ 90′ Jaime Serra
Gleb Shevchenko
90′ Jack Breed
Artem Shkurdyuk
57′ Leon Clinton
Dmitri Podstrelov90′
72′ Dylan Peacock
Vladislav Lyakh
90′ Stefan Ramirez
Dmitri Borodin
57′ Shaun De Los Santos
Artem Kontsevoy
72′ Ayoub El Hmidi
Aleksandr Ksenofontov46′
Kieron Garcia
Vladislav Yatskevich
90′ Michael Ruiz
Vladislav Mukhamedov86′
Jaydon Drakes
Artem Petrenko90′

Wyjątkowa nieporadność napastników Gibraltaru U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Białorusi U-21 była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast jedenastka Białorusi U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.