UEFA Euro U-21: Francja U-21 - Gruzja U-21 3-2 (1-0)

15 listopada na Stade Marcel-Picot w Tomblainem odbyło się spotkanie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Francji U-21 i Gruzji U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Francji U-21 3-2. Na stadionie stawiło się 11 798 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-15 21:00 | Stadion: Stade Marcel-Picot | Widzów: 11798 | Arbiter: C. Jäger
K. Kvaratskhelia 60'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Francji U-21 (”Trójkolorowi”).

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jeff Reine-Adélaïde wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Trójkolorowych”, zdobywając bramkę w 15. minucie starcia.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Giorgi Kutsia z Gruzji U-21. Była to 24. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji ”Trójkolorowych”.

W 51. minucie kartkę dostał Iuri Tabatadze, reprezentant Gruzji U-21.

Drużyna Gruzji U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Francji U-21, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył ponownie w 54. minucie Jeff Reine-Adélaïde.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się Giorgi Kokhreidze.

W 59. minucie Nika Ninua został zastąpiony przez Giorgiego Kochorashvilego. W tej samej minucie boisko opuścili reprezentanty Gruzji U-21: Khvicha Kvaratskhelia, Beka Kavtaradze, a na ich miejsce weszli Irakli Bughridze, Nugzar Spanderashvili.

Reprezentacja Francji U-21 krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ jedenastka Gruzji U-21 doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Khvicha Kvaratskhelia. Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili reprezentanty Francji U-21: Nanitamo Ikoné, Jean-Ricner Bellegarde, Moussa Diaby, Nicolas Cozza, na ich miejsce weszli: Arnaud Nordin, Zaydou Youssouf, Bryan Mbeumo, Andy Pelmard. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Giorgiego Kokhreidzego, Iuriego Tabatadzego zajęli: Rati Ardazishvili, Luka Silagadze.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 90. minucie, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Gruzji U-21: Khvisze Kvaratskhelii i Luce Gugeshashvilemu.

Szczęście uśmiechnęło się do ”Trójkolorowych” w 90. minucie spotkania, gdy Odsonne Édouard strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartki dostał Eduardo Camavinga, Jeff Reine-Adélaïde z ”Trójkolorowych” i Giorgi Kochorashvili z drużyny Gruzji U-21. Trzy minuty później w reprezentacji Francji U-21 doszło do zmiany. Imran Louza wszedł za Odsonne'a Édouarda. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-2.

Luka Gugeshashvili90′
84′ Nicolas Louis Marcel Cozza
Nikoloz Mali
70′ Jean-Ricner Bellegarde
Irakli Bughridze59′
90′ Eduardo Camavinga
Giorgi Kutsia24′
70′ Nanitamo Jonathan Ikoné
Nika Ninua59′
 15′, 54′ 90′ Jeff Reine-Adélaïde
Iuri Tabatadze51′ 88′
83′ Moussa Diaby
Giorgi Kokhreidze  58′ 73′
 90′ (k.) 90′ Odsonne Édouard
Vazha Patsatsia
84′ Andy Pelmard
Lasha Ugrekhelidze
Dayotchanculle Upamecano
Rati Ardazishvili73′
90′ Imran Louza
Giorgi Kochorashvili59′ 90′
70′ Zaydou Youssouf
Khvicha Kvaratskhelia59′  60′ 90′
83′ Bryan Mbeumo
Luka Silagadze88′
70′ Arnaud Nordin
Beka Kavtaradze59′

Drużyna Francji U-21 była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Reprezentanty Francji U-21 obejrzały w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.