UEFA Euro U-21: Finlandia U-21 - Ukraina U-21 0-2 (0-2)

8 września na Helsingin olympiastadion w Helsinkach odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Finlandii U-21 i Ukrainy U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Ukrainy U-21 2-0.

D. Sikan 45'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie kartkę dostał Illia Zabarnyi, reprezentant Ukrainy U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ukrainy U-21 w 22. minucie spotkania, gdy Yukhym Konoplya strzelił pierwszego gola. Między 24. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna Finlandii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, zdobywając kolejną bramkę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Danylo Sikan.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-2.

Na drugą połowę jedenastka Finlandii U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Saku Ylätupę, Aapa Mäenpäę weszli Jasin-Amin Assehnoun, Serge Atakayi. W 60. minucie arbiter ukarał kartką Robina Tihiego, piłkarza gospodarzy.

W 63. minucie za Vladyslava Dubinchaka wszedł Viktor Kornienko. Od 63 minuty boisko opuścili piłkarze Ukrainy U-21: Maksym Lunev, Dmytro Topalov, Arsenii Batagov, Danylo Sikan, na ich miejsce weszli: Heorhii Tsitaishvili, Oleksandr Nazarenko, Maksym Chekh, Oleksii Kashchuk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Robina Tihiego, Lucasa Lingmana, Benjamina Källmana zajęli: Juho Hyvärinen, Niilo Mäenpää, Timo Stavitski. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Ukraina U-21: Arseniemu Batagovowi w 73. i Danylowi Sikanowi w 90. minucie.

Anatolii Trubin
24′ Aapo Halme
Yevgen Cheberko
46′ Aapo Mäenpää
Vladyslav Dubinchak31′ 63′
Jaakko Oksanen
Yukhym Konoplya  22′
60′ 67′ Robin Tihi
Illia Zabarnyi19′
35′ 67′ Lucas Lingman
Dmytro Topalov63′
46′ Saku Tuomas Severi Ylätupa
Maksym Lunev63′
70′ Benjamin Källman
Danylo Sikan  45′ 90′ 90′
Rasmus Leislahti
Dmytro Riznyk
67′ Juho Hyvärinen
Vladyslav Baboglo
46′ Jasin-Amin Assehnoun
Viktor Kornienko63′
46′ Serge Atakayi
Oleksandr Syrota
67′ Niilo Mäenpää
Maksym Chekh88′
70′ Timo Stavitski
Oleksii Kashchuk90′
Eetu Vertainen
Bohdan Lednev

Oleksandr Nazarenko63′

Heorhii Tsitaishvili63′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki reprezentantom Ukrainy U-21, natomiast w drugiej dostały tyle samo. Zawodnicy gospodarzy dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.