UEFA Euro U-21: Finlandia U-21 - Rumunia U-21 1-3 (1-1)

W meczu UEFA Euro U-21, który rozegrany został 4 września, jedenastka Finlandii U-21 przegrała z Rumunią U-21 1-3 (1-1). Pojedynek odbył się na Veritas Stadion w Turku.

A. Ciobanu 85'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Rumunii U-21 wygrała aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od pierwszych minut drużyna Rumunii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Finlandii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Po nieciekawym początku meczu reprezentanty Rumunii U-21 nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Darius Dumitru.

Piłkarze Finlandii U-21 odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 24. minucie gola wyrównującego strzelił Mikael Soisalo.

W 36. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juha Hyvärinena z Finlandii U-21, a w 41. minucie George'a Ganeę z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 53. minucie za George'a Ganeę wszedł Valentin Costache.

Reprezentanty Rumunii U-21 w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 57. minucie Mihai Mihăilă dał prowadzenie swojej drużynie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego piąte trafienie w sezonie.

W 61. minucie w reprezentacji Rumunii U-21 doszło do zmiany. Cătălin Itu wszedł za Dariusa Dumitru. Trener Finlandii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Mikaela Soisala i na pole gry wprowadził napastnika Tima Stavitskiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego reprezentacja wciąż miała problemy ze skutecznością. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia pokazał Virgilowi Ghicie z drużyny Rumunii U-21. Była to 83. minuta starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Rumunii U-21 w 85. minucie spotkania, gdy Andrei Ciobanu strzelił trzeciego gola. W 90. minucie boisko opuścili reprezentanty Rumunii U-21: Radu Drăgușin, Alexandru Mățan, a na ich miejsce weszli Alexandru Pașcanu, Mihai Mihăilă.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

Virgil Eugen Ghiță83′
36′ 85′ Juho Hyvärinen
Denis Graţian Haruţ
Robin Tihi
Alexandru Ștefan Pașcanu90′
74′ Jasin-Amin Assehnoun
Andrei Virgil Ciobanu  85′
Kaan Kairinen
Darius Dumitru Olaru  21′ 61′
80′ Lucas Lingman
Marius Mihai Marin
 24′ 73′ Mikael Soisalo
George Dănuț Ganea41′ 53′
Onni Valakari
Dennis Man
80′ Benjamin Källman
Mihai Valentin Mihăilă  57′ 90′
Rasmus Leislahti
Teodor Axinte
Aapo Mäenpää
Radu Drăgușin90′
80′ Jaakko Oksanen
Raul Marian Opruț
74′ Serge Atakayi
Andrei Florin Rațiu
Niilo Mäenpää
Valentin Ionuț Costache53′
Matias Vainionpää
Cătălin Mihai Itu61′
80′ Saku Tuomas Severi Ylätupa
Alexandru Irinel Mățan90′
73′ Timo Stavitski
Olimpiu Vasile Moruțan
85′ Eetu Vertainen
George Alexandru Cîmpanu

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Finlandii U-21, natomiast reprezentantom Rumunii U-21 pokazał dwie.

Reprezentacja Finlandii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Rumunii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.

1
3
50%
50%

Już w najbliższy wtorek reprezentacja Rumunii U-21 będzie miała szansę na kolejne punkty grając w Ta'Qaliem. Jej przeciwnikiem będzie Malta U-21. Tego samego dnia Ukraina U-21 zagra z jedenastką Finlandii U-21 na jej terenie.