UEFA Euro U-21: Estonia U-21 - Polska U-21 0-6 (0-3)

4 września na Pärnu Rannastaadion w Parnawej odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Estonii U-21 i Polski U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polski U-21 6-0.

P. Tomczyk 81'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Polski U-21.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie Mateusz Bogusz dał prowadzenie swojej jedenastce.

Reprezentacja Estonii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Polski U-21, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry wynik na 0-2 podwyższył Patryk Klimala.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Kamiński.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę reprezentacja Polski U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Marcina Listkowskiego wszedł Sebastian Kowalczyk.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Polski U-21 w 47. minucie spotkania, gdy Robert Gumny strzelił czwartego gola. W 55. minucie sędzia ukarał kartką Mihkela Järvistego, piłkarza Estonii U-21.

W 58. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mateusz Bogusz z Polski U-21. W 61. minucie arbiter pokazał kartkę Sebastianowi Kowalczykowi z reprezentacji Polski U-21.

W 62. minucie za Artura Uljanova wszedł Martin Pärn. Między 62. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Polski U-21: Jakub Kamiński, Przemysław Płacheta, Mateusz Bogusz, Patryk Klimala, na ich miejsce weszli: Bartosz Białek, Maciej Rosołek, Mateusz Praszelik, Paweł Tomczyk. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kristjana Kaska, Mihkela Järvistego, Karla Õigusa zajęli: Mattias Männilaan, Henri Välja, Joonas Soomre. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Bartosza Slisza z Polski U-21, a w 71. minucie Markusa Soometsa z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Paweł Tomczyk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Polski U-21, strzelając kolejnego gola w 81. minucie meczu. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Estonii U-21 doszło do zmiany. Sten Reinkort wszedł za Markusa Pooma.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-6.

Tymoteusz Puchacz
55′ 71′ Mihkel Järviste
Mateusz Piotr Bogusz  4′, 58′ 76′
82′ Markus Poom
Jakub Kamiński  34′ 67′
71′ Markus Soomets
Marcin Listkowski46′
62′ Artur Uljanov
Przemysław Płacheta68′
71′ Karl Rudolf Õigus
Bartosz Slisz69′
62′ Kristjan Kask
Patryk Dziczek
71′ Henri Välja
Sebastian Kowalczyk46′ 61′
62′ Mattias Männilaan
Mateusz Praszelik76′
62′ Martin Pärn
Bartosz Białek67′
82′ Sten Reinkort
Maciej Rosołek68′
71′ Joonas Soomre
Paweł Tomczyk77′  81′

Wyjątkowa nieporadność napastników Estonii U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Polski U-21 była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Reprezentanty obu drużyn otrzymały po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.