UEFA Euro U-21: Estonia U-21 - Bułgaria U-21 0-4 (0-2)

5 września na Kadrioru staadion w Tallinnie odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Estonii U-21 i Bułgarii U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Bułgarii U-21 4-0. Starcie obejrzało 207 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-05 16:30 | Stadion: Kadrioru staadion | Widzów: 207 | Arbiter: M. Milacic
S. Ivanov 39'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Bułgarii U-21 w 15. minucie spotkania, gdy Tonislav Yordanov zdobył pierwszą bramkę.

Jedyną kartkę w meczu arbiter wręczył Viktorowi Nikolaevowi z Bułgarii U-21. Była to 31. minuta spotkania.

Jedenastka Estonii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Stanislav Ivaylov.

Drugą połowę drużyna Estonii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Andera Valgego wszedł Sten Reinkort.

W 48. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Tonislav Yordanov z Bułgarii U-21. W 63. minucie za Reinharda Reimaę wszedł Mihkel Järviste.

W tej samej minucie Henri Välja został zmieniony przez Kristjana Kaska, co miało wzmocnić reprezentację Estonii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tonislava Yordanova na Valentina Ivaylova.

Niedługo później Tonislav Yordanov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bułgarii U-21, strzelając kolejnego gola w 65. minucie meczu. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-4.

Mitko Mitkov
63′ Reinhard Reimaa
Martin Yankov Minchev83′
Markus Soomets
Stanislav Ivaylov Ivanov  39′ 83′
75′ Artur Uljanov
Kaloyan Krastev
63′ Henri Välja
Tonislav Yordanov Yordanov  15′, 48′, 65′ 65′
46′ Ander Ott Valge
Zdravko Minchev Dimitrov83′
63′ Mihkel Järviste
Stefan Gavrilov83′
Kaarel Usta
Dominik Ivilin Yankov74′
75′ Raimond Eino
Ivaylo Naydenov
63′ Kristjan Kask
Kristian Dobrev
Kristofer Piht
Dzhoshkun Mihaylov83′
46′ Sten Reinkort

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Bułgarii U-21 przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Estonii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.