UEFA Euro U-21: Dania U-21 - Malta U-21 5-1 (4-1)

19 listopada na Aalborg Portland Park w Aalborg odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Danii U21 i Malty U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Danii U21 5-1. Mecz obejrzało 1 051 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-19 18:00 | Stadion: Aalborg Portland Park | Widzów: 1051 | Arbiter: Luis Teixeira
N. Pulis 44'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Danii U21 w pierwszej minucie spotkania, gdy Jacob Bruun strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Danii U21, zdobywając kolejną bramkę. W czwartej minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Victor Nelsson.

Niedługo później Jens Odgaard wywołał eksplozję radości wśród kibiców Danii U21, strzelając kolejnego gola w 15. minucie spotkania. Jedyną kartkę w meczu otrzymał Matthew Guillaumier z Malty U-21. Była to 40. minuta pojedynku.

W 40. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Jacob Bruun z Danii U21.

Piłkarze gości szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 44. minucie bramkę pocieszenia zdobył Nicholas Pulis.

Na drugą połowę drużyna Danii U21 wyszła w zmienionym składzie, za Mikkela Damsgaarda, Andreasa Poulsena weszli Morten Hjulmand, Mads Madsen. W 63. minucie Nikolai Laursen zastąpił Nicolasa Hautorpa.

W tej samej minucie w reprezentacji Danii U21 doszło do zmiany. Anders Dreyer wszedł za Jacoba Bruuna.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik na 5-1 podwyższył Andreas Olsen. To już szóste trafienie tego reprezentant w sezonie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-1.

Andreas Vella
 4′ 77′ Victor Enok Nelsson
Myles Beerman74′
46′ Andreas Poulsen
Jean Borg
Mads Roerslev Rasmussen
Zachary Grech
46′ Mikkel Damsgaard
Marcus Grima74′
Magnus Kofod Andersen
Matthew Guillaumier40′
Jakob Lungi Sørensen
Kurt Shaw
 1′, 40′ (k.) 63′ Jacob Bruun Larsen
Jamie Zerafa
63′ Nikolai Laursen
Zachary Brincat90′
 15′ Jens Odgaard
Nevin Portelli87′
 67′ Andreas Skov Olsen
Zachary Cassar
77′ Japhet Sery Larsen
Dejan Debono
46′ Morten Due Hjulmand
Jan Busuttil74′
63′ Nicolas Martin Hautorp Madsen
David Xuereb
63′ Anders Laustrup Dreyer
Omar Elouni90′
46′ Mads Emil Møller Madsen
Aidan Jake Friggieri87′
Søren Tengstedt
Jan Tanti74′

Jedenastka Danii U21 była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Drużyna Danii U21 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Malty U-21 pokazał jedną żółtą.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Malty U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.