UEFA Euro U-21: Czechy U-21 - San Marino U-21 6-0 (3-0)

W spotkaniu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 14 listopada, drużyna Czech U-21 wysoko wygrała z Sanem Marino U-21 6-0 (3-0). Mecz na Městský stadion w Chomutov obejrzało 1 977 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-14 18:00 | Stadion: Městský stadion | Widzów: 1977 | Arbiter: H. Jónasson
Ladislav Krejčí II 38',67'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka Czech U-21 wygrała aż cztery razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Czech U-21 w 11. minucie spotkania, gdy Adam Hložek zdobył pierwszą bramkę.

Prawie natychmiast Dominik Janosek wywołał eksplozję radości wśród kibiców Czech U-21, strzelając kolejnego gola w 15. minucie starcia.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Ladislav Krejčí.

Na drugą połowę reprezentacja Sanu Marino U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Jacopa Raschiego wszedł Simone Franciosi. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Simone Franciosiemu z Sanu Marino U-21.

W 64. minucie Pavel Šulc zastąpił Antonína Vaníčeka. W tej samej minucie Patrik Žitný został zmieniony przez Michala Kohúta, co miało wzmocnić jedenastkę Czech U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samuela Pancottiego na Daniele Babboniego.

W 67. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Ladislav Krejčí z Czech U-21.

W 69. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Adam Hložek z Czech U-21. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom San Marino U-21: Mattii Ceccarolemu w 71. i Diego Morettiemu w 80. minucie.

W 74. minucie Mattia Ceccaroli został zmieniony przez Alessandra Liveraniego, co miało wzmocnić drużynę Sanu Marino U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Libora Holíka na Daniela Součeka oraz Pavela Buchę na Michala Hlavatego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Czech U-21 w 82. minucie spotkania, gdy Dominik Janosek zdobył szóstą bramkę. W 85. minucie Filip Havelka został zmieniony przez Denisa Granečnego, co miało wzmocnić drużynę Czech U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michele Cevolego na Filippa Quarantę oraz Davida Tomassiniego na Simone Nanniego.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Giacomo Conti, reprezentant Sanu Marino U-21. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 6-0.

Michele Cevoli87′
76′ Libor Holík
Giacomo Conti90′
76′ Pavel Bucha
Mattia Valentini
85′ Filip Havelka
Mattia Ceccaroli71′ 74′
 15′, 82′ Dominik Janošek
Luca Cecchetti
 38′, 67′ Ladislav Krejčí
Federico Dolcini
Michal Sadílek
Diego Moretti80′
64′ Pavel Šulc
Samuel Pancotti67′
64′ Patrik Žitný
Jacopo Raschi46′
 11′, 69′ Adam Hložek
David Tomassini88′
Martin Jedlička
Eugenio Marconi
David Douděra
Simone Franciosi46′ 62′
85′ Denis Granečný
Simone Nanni88′
Dominik Plechatý
Filippo Quaranta87′
76′ Daniel Souček
Alvarez Samuel Averhoff
76′ Michal Hlavatý
Giacomo Francioni
64′ Michal Kohút
Alessandro Liverani74′
64′ Antonín Vaníček
Daniele Babboni67′
Ondřej Šašinka
Eugenio Zucchi

Reprezentacja Czech U-21 była w posiadaniu piłki przez 79 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu. Wyjątkowa nieporadność napastników Sanu Marino U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Czech U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Sanu Marino U-21 pokazał cztery żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.