UEFA Euro U-21: Czechy U-21 - Litwa U-21 2-0 (1-0)

6 września na Fotbalový stadion Střelecký ostrov w Czeskich Budziejowicach odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Czech U-21 i Litwy U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Czech U-21 2-0. Na stadionie stawiło się 3 823 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-06 18:00 | Stadion: Fotbalový stadion Střelecký ostrov | Widzów: 3823 | Arbiter: N. Laforge
Czechy U-21
Litwa U-21
2
0
A. Vaníček 16'
O. Šašinka 68'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Antonín Vaníček wywołał eksplozję radości wśród kibiców Czech U-21 , strzelając gola w 16. minucie starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Czech U-21.

Drugą połowę jedenastka Litwy U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Edgarasa Utkusa wszedł Edvinas Kloniūnas. W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Antonína Vaníčeka z Czech U-21, a w 54. minucie Titasa Milašiusa z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie Ernestas Stočkūnas zastąpił Matasa Vareikę. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Czechy U-21: Janowi Matoušekowi w 64. i Denisowi Granečnemu w 65. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Czech U-21 w 68. minucie spotkania, gdy Ondřej Šašinka zdobył z karnego drugą bramkę. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Michalowi Sadílekowi, piłkarzowi Czech U-21.

W 74. minucie w jedenastce Czech U-21 doszło do zmiany. Patrik Žitný wszedł za Antonína Vaníčeka. Chwilę później trener Litwy U-21 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 75. minucie zastąpił zmęczonego Linasa Mėgelaitisa. Na boisko wszedł Karolis Uzėla, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie Eligijus Jankauskas został zmieniony przez Artūra Dolžnikova, a za Domantasa Antanavičiusa wszedł na boisko Matas Ramanauskas, co miało wzmocnić reprezentację Litwy U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adama Hložeka na Filipa Havelkę oraz Jana Matoušeka na Martina Graiciara.

W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Karolisa Uzėlę z Litwy U-21, a w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku Ladislava Krejčíego z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Vilius Armalas
65′ Denis Granečný
Aleksandras Levšinas
Libor Holík
Benas Šatkus
Dominik Plechatý
Domantas Antanavičius82′
90′ Ladislav Krejčí
Linas Mėgelaitis75′
64′ 89′ Jan Matoušek
Titas Milašius54′
71′ Michal Sadílek
Ernestas Stočkūnas62′
 16′ 52′ 74′ Antonín Vaníček
Edgaras Utkus46′
83′ Adam Hložek
Eligijus Jankauskas75′
 68′ (k.) Ondřej Šašinka
Edvinas Kloniūnas46′
83′ Filip Havelka
Matas Ramanauskas82′
Dominik Janošek
Karolis Uzėla75′ 85′
74′ Patrik Žitný
Matas Vareika62′
89′ Martin Graiciar
Donatas Konikas

Drużyna Czech U-21 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała pięć celnych strzałów.

Sędzia wręczył pięć żółtych kartek reprezentantom Czech U-21, a piłkarzom Litwy U-21 przyznał dwie.

Reprezentacja Czech U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna Litwy U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.