UEFA Euro U-21: Cypr U-21 - Portugalia U-21 0-4 (0-2)

W pojedynku UEFA Euro U-21, który rozegrany został 4 września, drużyna Cypru U-21 skompromitowała się z Portugalią U-21 0-4 (0-2). Starcie odbyło się na AEK Arena - George Karapatakis w Larnace.

UEFA Euro U-21
2020-09-04 18:00 | Stadion: AEK Arena - George Karapatakis | Arbiter: U. Schnyder
João Mário 84'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Portugalii U-21 w siódmej minucie spotkania, gdy Diogo Leite zdobył pierwszą bramkę.

Reprezentacja Cypru U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 27. minucie Diogo Leite ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Kostas Pileas, piłkarz Cypru U-21. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Cypru U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Kostasa Pileasa, Danila Spoljarica weszli Thomas Nicolaou, Petros Ioannou.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jota wywołał eksplozję radości wśród kibiców Portugalii U-21, zdobywając kolejną bramkę w 53. minucie meczu. W 56. minucie Michalis Charalambous zastąpił Konstantinosa Konstantinou.

W 58. minucie Pedro Neto został zmieniony przez Joelsona Fernandesa, a za Gedsona Fernandesa wszedł na boisko Pedro Gonçalves, co miało wzmocnić reprezentację Portugalii U-21. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreasa Katsantonisa na Iasonasa Pikisa w 75. minucie. W 64. minucie sędzia przyznał kartkę Nunowi Mendesowi z Portugalii U-21. Niedługo później trener Portugalii U-21 postanowił wzmocnić linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Florentina Luísa. Na boisko wszedł Daniel Bragança, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gości: Miguel Luís, João Mário, a na ich miejsce weszli Vítor Ferreira, Jota. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miguela Luísa z Portugalii U-21, a w 84. minucie Konstantinosa Konstantinou z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Portugalii U-21 w 84. minucie spotkania, gdy João Mário strzelił czwartego gola. W 87. minucie w drużynie Cypru U-21 doszło do zmiany. Andreas Neophytou wszedł za Mariosa Peratikos.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

Tiago Emanuel Embalo Djaló
87′ Marios Peratikos
Diogo Filipe Monteiro Pinto Leite  7′, 27′
45′ 46′ Kostas Pileas
Florentino Ibrain Morris Luís76′
46′ Danilo Spoljaric
Dany Mota Carvalho
56′ Michalis Charalambous
Pedro Lomba Neto58′
75′ Andreas Katsantonis
João Pedro Neves Filipe  53′ 76′
Demetris Demetriou
Luís Manuel Arantes Maximiano
Kyriakos Antoniou
Pedro Miguel Almeida Lopes Pereira
46′ Petros Ioannou
Rúben Gonçalo Silva Nascimento Vinagre
46′ Thomas Nicolaou
Miguel Mariz Luís76′ 82′
87′ Andreas Neophytou
Pedro António Pereira Gonçalves58′
56′ 84′ Konstantinos Konstantinou
Daniel Santos Bragança76′
Daniel Paroutis
Pedro Manuel Lobo Peixoto Mineiro Mendes
75′ Iasonas Pikis
Joelson Augusto Mendes Mango Fernandes58′
Petros Psychas
João Mário Neto Lopes76′  84′

Wyjątkowa nieporadność napastników Cypru U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Jedenastka Portugalii U-21 była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Reprezentacja Cypru U-21 zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Reprezentanty obu drużyn obejrzały po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.