UEFA Euro U-21: Cypr U-21 - Norwegia U-21 1-2 (1-0)

15 listopada na N. Papas Group Ammochostos-Epistrofi w Larnace odbył się mecz UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Cypru U-21 i Norwegii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Norwegii U-21 2-1. Na stadionie stawiło się 200 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-15 13:30 | Stadion: Stadio Ammochostos Epistrofi | Widzów: 200 | Arbiter: S. Baliyan
Cypr U-21
Norwegia U-21
1
2
A. Neophytou 20'
K. Thorstvedt 72',85'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka Norwegii U-21 wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut reprezentacja Norwegii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Cypru U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Andreas Neophytou wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cypru U-21, strzelając gola w 20. minucie pojedynku.

W 28. minucie kartkę otrzymał Christos Hadjipaschalis z drużyny Cypru U-21. W 29. minucie Danilo Spoljaric został zastąpiony przez Pavlosa Korreę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Cypru U-21.

Między 46. a 63. minutą, boisko opuścili piłkarze Norwegii U-21: Jens Hauge, Hugo Vetlesen, Aron Dønnum, na ich miejsce weszli: Ola Brynhildsen, Fredrik Bjørkan, Johan Hove. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Yiannisa Gerolemou, Ruela Sotiriou zajęli: Paris Polikarpou, Theodosis Siathas. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Cypru U-21: Yiannisowi Gerolemou i Ruelowi Sotiriou.

Reprezentanty Norwegii U-21 w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Kristian Thorstvedt.

Trener Norwegii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił obrońcę Birka Risę i na pole gry wprowadził napastnika Jørgena Stranda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego reprezentacja zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Po chwili trener Cypru U-21 postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Panagiotisa Loukę wszedł Konstantinos Papamichail, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Jedenastka Cypru U-21 nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała mecz. W tej samej minucie w jedenastce Norwegii U-21 doszło do zmiany. Ulrik Fredriksen wszedł za Leo Skiriego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Norwegii U-21 przyniosły efekt bramkowy. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania Kristian Thorstvedt ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Paris Polikarpou, piłkarz Cypru U-21. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Leo Skiri Oestigaard83′
62′ 62′ Yiannis Gerolemou
Emil Bohinen
28′ Christos Hadjipaschalis
Aron Dønnum53′
 20′ Andreas Neophytou
Håkon Evjen
29′ Danilo Spoljaric
Jens Petter Hauge46′
83′ Panagiotis Louka
Kristian Thorstvedt  72′, 85′
62′ 63′ Ruel Sotiriou
Hugo Vetlesen53′
Demetris Demetriou
Kristoffer Klaesson
29′ Pavlos Korrea
Fredrik André Bjørkan53′
83′ Konstantinos Papamichail
Ulrik Fredriksen83′
Nikolas Matthaiou
Tord Johnsen Salte
Stylianos Panteli
Ola Brynhildsen46′
62′ 90′ Paris Polikarpou
Johan Hove53′
Michalis Charalambous
Lars Olden Larsen
Michalis Christodoulou
Gaute Høberg Vetti
63′ Theodosis Siathas
Jørgen Strand Larsen75′

Reprezentacja Norwegii U-21 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała siedem celnych strzałów.

Sędzia nie ukarał reprezentantów Norwegii U-21 żadną kartką, natomiast piłkarzom Cypru U-21 pokazał cztery żółte.

Jedenastka Cypru U-21 wymieniła czterech graczy. Natomiast reprezentacja Norwegii U-21 w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.