UEFA Euro U-21: Chorwacja U-21 - Grecja U-21 5-0 (4-0)

3 września na Stadionie Anđelko Herjavec w Varaždinie odbyło się starcie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Chorwacji U-21 i Grecji U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Chorwacji U-21 5-0.

P. Musa 14',52'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Chorwacji U-21 wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Nikola Moro.

Drużyna Grecji U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W pierwszych minutach pojedynku wynik na 2-0 podwyższył Lovro Majer.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Chorwacji U-21 w 14. minucie spotkania, gdy Petar Musa strzelił trzeciego gola.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 24. minucie Lovro Majer ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 4-0.

W 27. minucie kartką został ukarany Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos, piłkarz gości. W 30. minucie za Sotiriosa-Polykarposa Alexandropoulosa wszedł Theocharis Tsiggaras. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Apostolosowi Diamantisowi z drużyny gości.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Grecji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Georgiosa Ntaviotisa wszedł Anargyros Kampetsis.

Trzeba było trochę poczekać, aby Petar Musa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chorwacji U-21, zdobywając kolejną bramkę w 52. minucie starcia. Między 60. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Chorwacji U-21: Dario Špikić, Darko Nejašmić, Petar Musa, Luka Ivanušec, Nikola Moro, na ich miejsce weszli: Mario Ćuže, Kristijan Bistrović, Sandro Kulenović, Ivan Dolček, Mihael Žaper. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Konstantinosa Balogiannisa, Dimitriosa Emmanouilidisa, Dimitriosa Nikolaou zajęli: Giannis-Foivos Botos, Efthymios Christopoulos, Giorgos Antzoulas.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 5-0.

Dimitrios Nikolaou78′
77′ Luka Ivanušec
Sotirios-Polykarpos Alexandropoulos27′ 30′
 5′, 24′ Lovro Majer
Konstantinos Balogiannis71′
 1′ 78′ Nikola Moro
Spyridon Natsos
61′ Darko Nejašmić
Georgios Ntaviotis46′
 14′, 52′ 67′ Petar Musa
Dimitrios Emmanouilidis71′
60′ Dario Špikić
Marios Vrousai
Dominik Kotarski
Vasilis Xenopoulos
David Čolina
Giorgos Antzoulas78′
77′ Ivan Dolček
Konstantinos Apostolakis
Mario Vušković
Giannis-Foivos Botos71′
61′ Kristijan Bistrović
Ioannis Oikonomidis
60′ Mario Ćuže
Theocharis Tsiggaras30′
78′ Mihael Žaper
Efthymios Christopoulos71′
Bruno Bogojević
Anargyros Kampetsis46′
67′ Sandro Kulenović
Theodosios Machairas

Reprezentacja Chorwacji U-21 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast reprezentantom Grecji U-21 przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.