UEFA Euro U-21: Chorwacja U-21 - Czechy U-21 1-2 (1-1)

W meczu UEFA Euro U-21, który rozegrany został 18 listopada, reprezentacja Chorwacji U-21 przegrała z Czechami U-21 1-2 (1-1). Mecz na ŠRC Velika Gorica w Velice Goricy obejrzało 1 636 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-18 18:00 | Stadion: ŠRC Velika Gorica | Widzów: 1636 | Arbiter: E. Eskås
P. Bucha 72'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Chorwacja U-21: Joškowi Gvardiolowi w 19. i Luce Ivanušecowi w 24. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Chorwacji U-21 w 30. minucie spotkania, gdy Luka Ivanušec zdobył pierwszą bramkę. To już czwarte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo później Ladislav Krejčí wywołał eksplozję radości wśród kibiców Czech U-21, strzelając gola w 39. minucie spotkania. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 58. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Boška Šutalę, piłkarza Chorwacji U-21. Po chwili trener Chorwacji U-21 postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Maria Ćužego wszedł Mihael Žaper, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Reprezentacja Chorwacji U-21 nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez reprezentację Czech U-21 przyniosły efekt bramkowy. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Pavel Bucha.

W 76. minucie Nikola Moro został zastąpiony przez Lovra Majera. Od 78 minuty boisko opuścili piłkarze Czech U-21: Denis Granečný, Adam Hložek, Pavel Bucha, na ich miejsce weszli: Patrik Žitný, Daniel Souček, Antonín Vaníček. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Petara Musy, Ivana Lepinjicy zajęli: Ivan Posavec, Kristijan Bistrović. Między 81. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Czech U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

W piątej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Domagoj Bradarić osłabiając tym samym drużynę Chorwacji U-21. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-2.

Martin Jedlička
90′ Domagoj Bradarić
Matěj Chaluš
19′ Joško Gvardiol
Denis Granečný78′
Branimir Kalaica
Libor Holík
58′ Boško Šutalo
Pavel Bucha  72′ 90′
Josip Brekalo
Filip Havelka
64′ Mario Ćuže
Dominik Janošek
 30′ 24′ Luka Ivanušec
Ladislav Krejčí  39′ 90′
83′ Ivan Lepinjica
Michal Sadílek81′
76′ Nikola Moro
Adam Hložek85′
83′ Petar Musa
Dominik Plechatý
83′ Ivan Posavec
Daniel Souček85′
Vinko Soldo
Michal Hlavatý
83′ Kristijan Bistrović
Michal Kohút
76′ Lovro Majer
Pavel Šulc
64′ 90′ Mihael Žaper
Antonín Vaníček90′
Franko Kovačević
Patrik Žitný78′

Przewaga reprezentacji Chorwacji U-21 w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Reprezentanty Chorwacji U-21 otrzymały w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Reprezentacja Chorwacji U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Czech U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.