UEFA Euro U-21: Białoruś U-21 - Holandia U-21 0-7 (0-3)

W spotkaniu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 4 września, reprezentacja Białorusi U-21 przegrała wysoko z Holandią U-21 0-7 (0-3). Mecz odbył się na Stadyen Tarpeda w Żodzinie.

A. Harroui 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Reprezentacja Holandii U-21 wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Myron Boadu. To już trzecie trafienie tego reprezentant w sezonie.

W siódmej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Dmitri Prishchepa osłabiając tym samym reprezentację Białorusi U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Holandii U-21 w ósmej minucie spotkania, gdy Teun Koopmeiners zdobył z karnego drugą bramkę. W 10. minucie Vladislav Lozhkin zastąpił Daniila Miroshnikova.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie Myron Boadu po raz drugi trafił do bramki zmieniając wynik na 0-3.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Białorusi U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Viktora Sotnikova wszedł Maksim Myakish. Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter pokazał Sergeyowi Volkovowi z Białorusi U-21. Była to 51. minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Dani de Wit wywołał eksplozję radości wśród kibiców Holandii U-21, strzelając kolejnego gola w 54. minucie starcia. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie siedem zdobytych bramek.

Po chwili trener Holandii U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Danilha Doekhiego. Na boisko wszedł Jurriën Norman, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 64. a 67. minutą, boisko opuścili piłkarze Białorusi U-21: Vladislav Lyakh, Sergey Volkov, na ich miejsce weszli: Gleb Shevchenko, Aleksandr Ksenofontov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Teuna Koopmeinersa, Myrona Boadu zajęli: Abdoulrahmane Harroui, Kaj Sierhuis.

W 67. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Dani de Wit z Holandii U-21. W 72. minucie Mitchel Bakker został zmieniony przez Sherela Floranusa, a za Ryana Gravenbercha wszedł na boisko Ludovit Reis, co miało wzmocnić reprezentację Holandii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Sedkę na Vladislava Solanovicha.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Holandii U-21 w 81. minucie spotkania, gdy Kaj Sierhuis zdobył szóstą bramkę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie na listę strzelców wpisał się Abdoulrahmane Harroui.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-7.

Justin Bijlow
67′ Vladislav Lyakh
Mitchel Bakker72′
Danila Nechaev
Danilho Raimundo Doekhi64′
7′ Dmitri Prishchepa
Ryan Jiro Gravenberch78′
79′ Pavel Sedko
Ferdi Erenay Kadıoğlu
46′ Viktor Sotnikov
Teun Koopmeiners  8′ (k.) 64′
51′ 67′ Sergey Volkov
Myron Boadu  2′, 33′ 64′
10′ Vladislav Lozhkin
Noa Noëll Lang
Artem Makavchik
Maarten Paes
Ilya Lukashevich
Kjell Scherpen
10′ Daniil Miroshnikov
Sven Botman
67′ Gleb Shevchenko
Sherel Floranus72′
79′ Vladislav Solanovich
Jurriën David Norman Timber64′
Roman Vegerya
Abdoulrahmane Harroui64′  90′
67′ Aleksandr Ksenofontov
Ludovit Reis78′
46′ Maksim Myakish
Ché Nunnely
Evgeni Kozel
Kaj Sierhuis64′  81′

Drużyna Holandii U-21 była w posiadaniu piłki przez 82 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Holandii U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Białorusi U-21 przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Obie reprezentacje dokonały po pięć zmian.