UEFA Euro U-21: Azerbaijan U-21 - Słowacja U-21 2-1 (1-0)

W starciu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 6 września, drużyna Azerbejdżanu U-21 zwyciężyła ze Słowacją U-21 2-1 (1-0). Mecz na Dalğa Arena w Baku obejrzało 274 widzów.

L. Tupta 82'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W siódmej minucie Baris Ekinjier dał prowadzenie swojej reprezentacji.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter wręczył Aminowi Seydiyevowi z Azerbejdżanu U-21. Była to 26. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Azerbejdżanu U-21.

Na drugą połowę jedenastka Azerbejdżanu U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Fərida Nəbiyeva wszedł Rafael Məhərrəmli. Trener Słowacji U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Petera Kolesára i na pole gry wprowadził napastnika Ladislava Almásiego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 63. minucie kartką został ukarany Martin Šulek, piłkarz gości. W 70. minucie za Martina Bednára wszedł Ján Bernát. Chwilę później trener Azerbejdżanu U-21 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego İsmayıla İbrahimlego. Na boisko wszedł Elvin Cəfərquliyev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce Azerbejdżanu U-21 doszło do zmiany. Murad Qayalı wszedł za Nihada Tamazova.

Wysiłki podejmowane przez reprezentację Słowacji U-21 w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Ľubomír Tupta.

Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania, w jedenastce Azerbejdżanu U-21 za Hajiagi Hadżijew wszedł Nicat Süleymanov, a w drużynie Słowacji U-21 Michal Tomič zmienił Martina Kovaľa. Dwie minuty później arbiter pokazał kartki Barisowi Ekinjierowi z Azerbejdżanu U-21 oraz Branislavowi Sluce z drużyny gości.

W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Baris Ekinjier z Azerbejdżanu U-21. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Martin Vantruba
26′ Amin Seydiyev
Branislav Sluka90′
Hüseyin Seylığlı
Martin Šulek63′
76′ Nihad Tamazov
Kristián Vallo
74′ İsmayıl İbrahimli
Martin Bednár70′
90′ Hajiaga Hadżijew
Christián Herc
Turan Manafov
Peter Kolesár56′
Şakir Seyidov
Matej Oravec
 7′, 90′ 90′ Barış Ekincier
Michal Tomič90′
46′ Fərid Nəbiyev
Adam Kopas
76′ Murad Qayalı
Ivan Mesík
Tural Bayramlı
Dominik Špiriak
74′ Elvin Cəfərquliyev
Martin Adamec
46′ Rafael Məhərrəmli
Ján Bernát70′
Rövlan Muradov
Martin Kovaľ90′
90′ Nicat Süleymanov
Ladislav Almási56′
Musa Qurbanlı
Jakub Švec

Przewaga reprezentacji Słowacji U-21 w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Reprezentanty obu drużyn obejrzały po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast reprezentacja Słowacji U-21 w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.