UEFA Euro U-21: Azerbaijan U-21 - Liechtenstein U-21 1-0 (0-0)

W pojedynku UEFA Euro U-21, który rozegrany został 14 listopada, drużyna Azerbejdżanu U-21 wygrała z Liechtensteinem U-21 1-0 (0-0). Mecz na Kapital Bank Arena w Sumgait obejrzało 715 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-14 15:00 | Stadion: Kapital Bank Arena | Widzów: 715 | Arbiter: L. Soteriou
Azerbaijan U-21
Liechtenstein U-21
1
0
B. Ekinjier 65'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem reprezentacji Liechtensteinu U-21.

Od pierwszych minut reprezentacja Azerbejdżanu U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Liechtensteinu U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Azerbejdżan U-21: Şakirowi Seyidovowi w 42. minucie i Hajiadze Hadżijew w drugiej minucie doliczonego czasu.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę reprezentacja Azerbejdżanu U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Hajiagę Hadżijew wszedł Səbuhi Abdullazadə. W 56. minucie Menderes Caglar został zastąpiony przez Niklasa Becka.

W 57. minucie w jedenastce Liechtensteinu U-21 doszło do zmiany. Lukas Graber wszedł za Andrina Netzera. W 63. minucie arbiter ukarał kartką Niklasa Becka, reprezentanta Liechtensteinu U-21.

Bramkarz Liechtensteinu U-21 wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż 10 razy, ale nie zachował czystego konta. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Baris Ekinjier.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Azerbejdżanu U-21 doszło do zmiany. Süleyman Əhmədov wszedł za Doğukana Öksüza. W następstwie utraty bramki trener Liechtensteinu U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Romana Spiriga i na pole gry wprowadził napastnika Noah Grabera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 74 minuty boisko opuścili reprezentanty Azerbejdżanu U-21: Fərid Nəbiyev, Baris Ekinjier, İsmayıl İbrahimli, na ich miejsce weszli: Elvin Cəfərquliyev, Ozan Kökcü, Rövlan Muradov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Benjamina Vogta, Fabiana Unterrainera zajęli: Martin Marxer, Tim Schreiber.

W 86. minucie sędzia przyznał kartkę Noah Frommeltowi z Liechtensteinu U-21.

Roman Spirig74′
90′ İsmayıl İbrahimli
Fabian Unterrainer82′
45′ 46′ Hajiaga Hadżijew
Noah Frommelt86′
Turan Manafov
Simon Lüchinger
42′ Şakir Seyidov
Andrin Netzer57′
 65′ 82′ Barış Ekincier
Menderes Caglar56′
82′ Fərid Nəbiyev
Noah Frick
67′ Doğukan Öksüz
Lukas Büchel
46′ Səbuhi Abdullazadə
Elias Jäger
82′ Elvin Cəfərquliyev
Martin Marxer74′
67′ Süleyman Əhmədov
Lukas Graber57′
Rafael Məhərrəmli
Noah Graber74′
90′ Rövlan Muradov
Sebastian Tschupp
82′ Ozan Can Kökcü
Tim Schreiber82′

Jedenastka Azerbejdżanu U-21 była w posiadaniu piłki przez 70 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.