UEFA Euro U-21: Austria U-21 - Kosowo U-21 4-0 (2-0)

W starciu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 15 listopada, reprezentacja Austrii U-21 wysoko wygrała z Kosowem U-21 4-0 (2-0). Mecz na josko ARENA w Ried Im Innkreis obejrzało 3 015 widzów.

S. Lovric 74'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Austrii U-21 w 14. minucie spotkania, gdy Marko Raguz zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka Kosowa U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Austrii U-21, strzelając kolejnego gola. W 20. minucie wynik na 2-0 podwyższył Marco Friedl.

W 30. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Kevina Dansę z Austrii U-21, a w 44. minucie Mirlinda Daku z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę jedenastka Kosowa U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Blenda Baftiu, Mirlinda Daku, Valona Hamdiu weszli Leonat Vitija, Ismet Lushaku, Valdrin Mustafa. Także w jedenastce Austrii U-21 w czasie przerwy zaszły zmiany, za Juliana Göllesa wszedł Lukas Malicsek. W 55. minucie Kreshnik Krasniqi został zmieniony przez Arbnora Muję.

W 59. minucie Kelvin Arase został zmieniony przez Marca Grülla, co miało wzmocnić reprezentację Austrii U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leonata Vityję na Lumbardha Dellovę. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Ardit Gashi z Kosowa U-21. Była to 68. minuta pojedynku.

W 69. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Marco Friedl z Austrii U-21.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Austrii U-21 w 74. minucie spotkania, gdy Sandi Lovric strzelił z karnego czwartego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Florian Smakiqi
30′ Kevin Danso
Valon Hamdiu46′
 20′, 69′ Marco Friedl
Cendrim Kameraj
46′ Julian Peter Gölles
Meriton Kastrati
Dario Maresic
Fuad Rahimi
Maximilian Wöber
Eris Abedini
80′ Christoph Baumgartner
Kreshnik Krasniqi55′
 74′ (k.) Sandi Lovric
Blend Baftiu46′
81′ Romano Schmid
Mirlind Daku44′ 46′
59′ Kelvin Arase
Ardit Gashi68′
 14′ 88′ Marko Raguž
Leonat Vitija46′ 66′
46′ Lukas Malicsek
Ismet Lushaku46′
59′ Marco Grüll
Donat Rrudhani
88′ Christoph Halper
Arbnor Muja55′
81′ Thomas Sabitzer
Luftëtar Mushkolaj
80′ Alexander Schmidt
Valdrin Mustafa46′

Jedenastka Austrii U-21 zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 13 celnych strzałów.

Reprezentanty Austrii U-21 dostały w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.