UEFA Euro U-21: Austria U-21 - Anglia U-21 1-2 (0-1)

8 września na josko ARENA w Ried Im Innkreisie odbyło się spotkanie UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Austrii U-21 i Anglii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Anglii U-21 2-1.

B. Godfrey 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Reprezentacja Anglii U-21 wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anglii U-21 w 27. minucie spotkania, gdy Edward Nketiah zdobył pierwszą bramkę. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Anglii U-21.

Reprezentacja Austrii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Anglii U-21, strzelając kolejnego gola. W pierwszych minutach drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Ben Godfrey.

W 53. minucie w jedenastce Austrii U-21 doszło do zmiany. Valentino Müller wszedł za Daria Maresica.

Piłkarze Austrii U-21 odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 60. minucie gola kontaktowego strzelił Patrick Schmidt.

W 63. minucie kartkę dostał Marko Raguž z Austrii U-21. W 64. minucie Marko Raguž został zmieniony przez Marca Grülla. Między 64. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Anglii U-21: Kouassi Sessegnon, Tariq Lamptey, Oliver Skipp, Reiss Nelson, Edward Nketiah, na ich miejsce weszli: Pelenda Dasilva, Maximillian Aarons, Tom Davies, Todd Cantwell, Rhian Brewster. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Patricka Schmidta, Kelvina Arasego zajęli: Yusuf Demir, Romano Schmid.

Między 69. a 87. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki reprezentantom Austrii U-21. Trener Austrii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 89. minucie zmienił pomocnika Vesela Demaku i na pole gry wprowadził napastnika Nicolasa Meistera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W szóstej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Romano Schmid, reprezentant Austrii U-21.

Jedenastce Austrii U-21 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem reprezentacji Anglii U-21.

Ben Godfrey  49′
87′ Marco Friedl
Marc Guehi
Christoph Klarer
James Justin
53′ Dario Maresic
Tariq Lamptey72′
75′ 89′ Vesel Demaku
Jude Bellingham
69′ Dominik Reiter
Kouassi Ryan Sessegnon67′
Hannes Wolf
Oliver Skipp80′
89′ Kelvin Arase
Callum Hudson-Odoi
63′ 64′ Marko Raguž
Reiss Nelson80′
 60′ 64′ Patrick Schmidt
Lloyd Kelly
53′ 76′ Valentino Müller
Jonathan Panzo
89′ 90′ Romano Schmid
Todd Cantwell80′
64′ Yusuf Demir
Tom Davies80′
64′ Marco Grüll
Conor Gallagher
Christoph Halper
Rhian Brewster81′
89′ Nicolas Meister
Pelenda Joshua Tunga Dasilva67′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Anglii U-21 żadną kartką, natomiast reprezentantom Austrii U-21 przyznał sześć żółtych.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.