UEFA Euro U-21: Austria U-21 - Albania U-21 1-5 (0-2)

4 września na josko ARENA w Ried Im Innkreisie odbył się mecz UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Austrii U-21 i Albanii U-21. Starcie zakończyło się zwycięstwem Albanii U-21 5-1.

A. Selmani 89'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Reprezentacja Austrii U-21 wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 16. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Austrii U-21 Fabian Ehmann.

W 19. minucie za Alexandara Borkovicia wszedł David Schnegg.

Reprezentacja Austrii U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Albanii U-21 , strzelając kolejnego gola. W 26. minucie na listę strzelców wpisał się Indrit Tuci.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Austria U-21: Davidowi Schneggowi w 29. i Veselowi Demaku w 32. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie Robert Ljubičić został zmieniony przez Nicolasa Meistera, co miało wzmocnić drużynę Austrii U-21. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Redona Mihanę na Armanda Dobrę oraz Giacoma Vrioniego na Ernesta Muçiego. Między 48. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki reprezentantom Austrii U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 63. minucie wynik na 0-3 podwyższył Ernest Muçi.

Między 68. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Austrii U-21: Romano Schmid, Dario Maresic, Marko Raguž, na ich miejsce weszli: Yusuf Demir, Patrick Schmidt, Marco Grüll. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Indrita Tuciego, Marsela Ismajlgeciego zajęli: Lorenco Vila, Jorgo Pëllumbi. Między 73. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Albanii U-21. W 83. minucie bramkę pocieszenia zdobył z rzutu karnego Hannes Wolf.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Albanii U-21 w 87. minucie spotkania, gdy Ernest Muçi strzelił czwartego gola.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie wynik ustalił Adolf Selmani.

W doliczonym czasie gry kartkę dostał Kelvin Arase, piłkarz Austrii U-21. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-5.

Xhixha
16′ (samob.) Fabian Ehmann
Gentian Selmani82′
19′ Alexandar Borković
Geraldo Bajrami
Marco Friedl
Marsel Ismajlgeci73′
53′ Lukas Malicsek
Adolf Selmani  89′
68′ Dario Maresic
Jurgen Çelhaka73′
32′ Vesel Demaku
Sherif Kallaku83′
46′ Robert Ljubičić
Albion Marku
56′ 68′ Romano Schmid
Redon Mihana54′
 83′ (k.) Hannes Wolf
Indrit Tuci  26′ 48′ 69′
90′ Kelvin Arase
Giacomo Vrioni54′
81′ Marko Raguž
Redon Xhixha82′
Ammar Helac
Andrea Hoxha
Emanuel Aiwu
Jorgo Pëllumbi73′
19′ 29′ David Schnegg
Eljon Sota
Valentino Müller
Kristjan Asllani
Dominik Reiter
Armando Dobra54′
68′ Yusuf Demir
Emiliano Bullari
81′ Marco Grüll
Tedi Cara
46′ Nicolas Meister
Ernest Muçi54′  63′, 87′
68′ Patrick Schmidt
Lorenco Vila69′

Przewaga jedenastki Austrii U-21 w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność reprezentacji Albanii U-21, która potrzebowała tylko sześciu celnych strzałów, żeby pięć razy pokonać bramkarza rywali.

Reprezentanty obu drużyn dostały po pięć żółtych kartek.

Jedenastka Austrii U-21 wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Albanii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.