UEFA Euro U-21: Armenia U-21 - Irlandia U-21 0-1 (0-0)

W spotkaniu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 14 listopada, drużyna Armenii U-21 przegrała z Irlandią U-21 0-1 (0-0). Mecz na Yerevan Football Academy w Erywaniu obejrzało 270 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-14 13:00 | Stadion: Yerevan Football Academy | Widzów: 270 | Arbiter: A. Munukka
Armenia U-21
Irlandia U-21
0
1
Z. Elbouzedi 63'

Występujące tu reprezentacje w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Armenii U-21 wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Armenia U-21: Hovhannesowi Nazaryanowi w 10. i Albertowi Khachumyanowi w 25. minucie.

W 54. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Jasonowi Knightowi z Irlandii U-21. W 57. minucie Armen Nahapetyan został zmieniony przez Abrahama Portugalyana.

Jedynego gola meczu strzelił Zachary Elbouzedi dla drużyny Irlandii U-21. Bramka padła w tej samej minucie. W 66. minucie w reprezentacji Armenii U-21 doszło do zmiany. Aram Khamoyan wszedł za Hovhannesa Harutyunyana.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Dara O'Shea, tym samym drużyna gości musiała końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołała jeszcze poprawić wynik. Chwilę później trener Irlandii U-21 postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Connora Ronana wszedł Liam Scales, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. W 78. minucie Armen Hovhannisyan został zmieniony przez Edgara Movsesyana, co miało wzmocnić reprezentację Armenii U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gavina Kilkenny'ego na Jacka Taylora oraz Adama Idaha na Aidana Keenę.

Danny McNamara
25′ Albert Khachumyan
Dara O'Shea76′
10′ Hovhannes Nazaryan
Conor Coventry
Vahan Vardani Bichakhchyan
Zachary Elbouzedi  63′
66′ Hovhannes Harutyunyan
Gavin Kilkenny81′
Rudik Mkrtchyan
Jason Knight54′
57′ Armen Nahapetyan
Thomas O'Connor
78′ Armen Hovhannisyan
Corey O'Keeffe
66′ Aram Khamoyan
Jack Taylor81′
78′ Edgar Movsesyan
Daniel Grant
57′ Abraham Portugalyan
Aidan Keena86′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.