UEFA Euro U-21: Andora U-21 - Turcja U-21 2-0 (1-0)

W spotkaniu UEFA Euro U-21, które rozegrane zostało 19 listopada, reprezentacja Andory U-21 wygrała z Turcją U-21 2-0 (1-0). Mecz na Estadi Nacional w Andorze obejrzało 237 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-19 18:00 | Stadion: Estadi Nacional | Widzów: 237 | Arbiter: D. Petrović
Andora U-21
Turcja U-21
2
0
Cucu 7'
Jordi Aláez 86'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Andory U-21 w siódmej minucie spotkania, gdy Cucu zdobył pierwszą bramkę.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Albert Alavedra z drużyny Andory U-21. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem reprezentacji Andory U-21.

Na drugą połowę drużyna Turcji U-21 wyszła w zmienionym składzie, za Berata Özdemira wszedł Ahmed Kutucu. Między 48. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki reprezentantom Turcji U-21 i jedną drużynie przeciwnej.

W 68. minucie Roberto Rebelo został zastąpiony przez Izana Fernándeza. W 73. minucie w reprezentacji Turcji U-21 doszło do zmiany. Ahmet Canbaz wszedł za Halila Dervişoğlu. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Cenk Özkacar, osłabiając drużynę Turcji U-21. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 48. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Andory U-21 w 86. minucie spotkania, gdy Jordi Aláez strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Reprezentant ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 87. minucie Muhayer Oktay został zmieniony przez Rahmetullaha Berişbeka, a za Doğukana Sinika wszedł na boisko Hüseyin Üner, co miało wzmocnić reprezentację Turcji U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alberta Ubacha na Alaina Bonella oraz Erica Pablosa na Joan Torres. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółte kartki obejrzał Jordi Aláez z Andory U-21 oraz Rahmetullah Berişbek z drużyny Turcji U-21. Chwilę później trener Andory U-21 postanowił bronić wyniku. W trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku postawił na defensywę. Za napastnika Cucu wszedł Sergi Suarez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Andory U-21 utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie w reprezentacji Andory U-21 doszło do zmiany. Miguel Castillo wszedł za Joela Guillena. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Altay Bayındır
38′ Albert Alavedra Jimenez
Cenk Özkacar48′ 86′
Joan Cervós Moro
Cemali Sertel
65′ 90′ Eric De Pablos
Hüseyin Türkmen
Christian Garcia
Mert Yılmaz
90′ Joel Guillen Garcia
Muhayer Oktay87′
 86′ (k.) 90′ Jordi Aláez Peña
Berkay Özcan
68′ Roberto Rebelo
Berat Ayberk Özdemir46′
 7′ 90′ Ricard Fernández Betriu
Doğukan Sinik59′ 87′
Alexandre Martínez Palau
Halil İbrahim Dervişoğlu73′
89′ Albert Rosas Ubach
Güven Yalçın50′
Francisco Manuel Pires Costa
Mehmet Ataberk Dadakdeniz
90′ Miguel Del Castillo
İrfan Can Eğribayat
90′ Sergi Suarez Otal
Mert Müldür
90′ Joan Torres Vila
Rahmetullah Berişbek87′ 90′
89′ Alain Bernat Bonell
Ahmet Canbaz73′
Eric De Las Heras Izquierdo
Mehmet Özcan
68′ Izan Fernández Vieitez
Ahmed Kutucu46′

Hüseyin Atakan Üner87′

Przewaga drużyny Turcji U-21 w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał cztery żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Turcji U-21, a reprezentantom Andory U-21 przyznał trzy żółte.

Drużyna Andory U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast reprezentacja Turcji U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian.