UEFA Euro U-21: Andora U-21 - Kosowo U-21 0-4 (0-4)

6 czerwca w Andorze odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Andory U-21 i Kosovo u-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kosovo u-21 4-0.

UEFA Euro U-21
2019-06-06 18:30 | Stadion: Estadi Comunal d'Andorra la Vella | Widzów: 207 | Arbiter: D. Sakhi
E. Abedini 45'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kosovo u-21 w czwartej minucie spotkania, gdy Ardit Gashi strzelił z rzutu karnego pierwszego gola.

W 23. minucie kartkę dostał Lirim I, piłkarz gości.

Reprezentacja Andory U-21 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, zdobywając kolejną bramkę. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Mirlind Daku.

Prawie natychmiast Lirim Mema wywołał eksplozję radości wśród kibiców Kosovo u-21, strzelając kolejnego gola w 32. minucie starcia. W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mirlinda Daku z Kosovo u-21, a w 40. minucie Christiana Garcię z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Kosovo u-21 w 45. minucie spotkania, gdy Eris Abedini zdobył czwartą bramkę. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 0-4.

W 52. minucie Miquel Torres został zastąpiony przez Erica Pelforta. Między 66. a 89. minutą, boisko opuścili reprezentanci Kosovo u-21: Mirlind Daku, Kreshnik Hajrizi, Ardit Gashi, Arbnor Muja, Besfort Kolgeci, na ich miejsce weszli: Ismet Lushaku, Kreshnik Krasniqi, Donat Hasanaj, Blend Baftiu, Leonat Vitija. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Izana Fernandeza, Erica Pablosa, Erica Valesa zajęli: Brian Pubill, Adrian Gomes, A. Branco.

Kreshnik Hajrizi83′
88′ Eric De Pablos
Lirim Kastrati23′
40′ Christian Garcia
Mirlind Daku  30′ 34′ 66′
89′ Eric Vales Ramos
Ardit Gashi  4′ (k.) 83′
84′ Izan Fernández Vieitez
Lirim Kastrati
52′ Miquel Torres
Arbnor Muja86′
Ion Rodriguez Gimenez
Ardit Nika
88′ Pol Acosta Farre
Fuad Rahimi
Sergi Suarez Otal
Leonat Vitija87′
89′ Alvaro Domingues Branco
Alfred Ajdarevic
Adrian Da Cunha Costa Gomes
Donat Hasanaj83′
84′ Brian Pubill Dos Santos
Kreshnik Krasniqi83′
52′ Eric Pelfort
Ismet Lushaku66′

Blend Baftiu86′

Gentrit Limani

Wyjątkowa nieporadność napastników Andory U-21 była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Drużyna Kosovo u-21 była w posiadaniu piłki przez 72 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starciu.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Andory U-21, natomiast piłkarzom gości wręczył dwie.

Jedenastka Andory U-21 w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.