UEFA Euro U-21: Andora U-21 - Austria U-21 1-3 (1-2)

W pojedynku UEFA Euro U-21, który rozegrany został 5 września, reprezentacja Andory U-21 przegrała z Austrią U-21 1-3 (1-2). Mecz na Estadi Comunal d'Andorra la Vella w Andorze obejrzało 278 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-09-05 18:00 | Stadion: Estadi Comunal d'Andorra la Vella | Widzów: 278 | Arbiter: A. Tean
K. Danso 76'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 11. minucie żółtą kartkę dostał Jordi Aláez z Andory U-21.

Nieoczekiwanie to reprezentanty Austrii U-21 otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolas Meister.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Austrii U-21, zdobywając kolejną bramkę. W 26. minucie Nicolas Meister ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 0-2.

W 33. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Michaelowi Lemie, piłkarzowi gości.

Niedługo później Albert Ubach wywołał eksplozję radości wśród kibiców Andory U-21, strzelając gola w 36. minucie starcia. W ostatniej minucie pierwszej połowy żółtą kartką został ukarany Christoph Baumgartner, reprezentant Austrii U-21.

Drugą połowę reprezentacja Austrii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Johannesa Handla wszedł Romano Schmid. W 51. minucie żółtą kartkę obejrzał Joel Guillen z zespołu gospodarzy.

W 55. minucie Joel Guillen został zastąpiony przez Erica Valesa. Trener Andory U-21 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Roberta Rebelę i na pole gry wprowadził napastnika Izana Fernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał żółtą kartkę Izanowi Fernándezowi z Andory U-21.

W 73. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Eric Vales osłabiając tym samym reprezentację Andory U-21. Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter ukarał żółtą kartką Kevina Dansę, piłkarza gości. W tej samej minucie w drużynie Andory U-21 doszło do zmiany. Miguel Castillo wszedł za Cucu.

Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Austrii U-21 w 76. minucie spotkania, gdy Kevin Danso zdobył z karnego trzecią bramkę. W 87. minucie Eric Pelfort został zmieniony przez Aleksa Guerrera, a za Jordiego Aláeza wszedł na boisko Eric Izquierdo, co miało wzmocnić reprezentację Andory U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marka Raguza na Patricka Schmidta.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Johannes Handl46′
51′ 55′ Joel Guillen Garcia
Leonardo Lukačević63′
11′ 87′ Jordi Aláez Peña
Maximilian Wöber
55′ Roberto Rebelo
Christoph Baumgartner45′
76′ Ricard Fernández Betriu
Michael John Lema33′ 72′
Alexandre Martínez Palau
Sandi Lovric65′
87′ Eric Pelfort
Nicolas Meister  22′, 26′
 36′ Albert Rosas Ubach
Marko Raguž89′
Ion Rodriguez Gimenez
Ammar Helac
76′ Miguel Del Castillo
Lukas Malicsek65′
87′ Alex Alonso Guerrero
Michael Svoboda
Sergi Suarez Otal
Vincent Trummer
87′ Eric De Las Heras Izquierdo
Vesel Demaku63′
55′ 73′ Eric Vales Ramos
Valentino Müller
55′ 65′ Izan Fernández Vieitez
Romano Schmid46′

Kelvin Arase72′

Patrick Schmidt89′

Drużyna Austrii U-21 była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Andory U-21, a zawodnikom gości wręczył trzy żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.