UEFA Euro U-21: Albania U-21 - Anglia U-21 0-3 (0-2)

15 listopada na Stadiumi Loro Boriçi w Szkodrze odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Albanii U-21 i Anglii U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Anglii U-21 3-0. Na stadionie zasiadło 1 050 widzów.

UEFA Euro U-21
2019-11-15 19:00 | Stadion: Stadiumi Loro Boriçi | Widzów: 1050 | Arbiter: L. Tschudi
R. Nelson 90'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi reprezentacjami.

Od pierwszych minut drużyna Anglii U-21 zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony reprezentacji Albanii U-21 była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Anglii U-21 w 22. minucie spotkania, gdy Philip Foden strzelił pierwszego gola.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Jonowi Mersinajowi z Albanii U-21.

Trzeba było trochę poczekać, aby Conor Gallagher wywołał eksplozję radości wśród kibiców Anglii U-21, zdobywając kolejną bramkę w 43. minucie meczu.

Drugą połowę drużyna Albanii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Esata Malę wszedł Arbin Zejnullai. W 60. minucie za Dina Sulę wszedł Indrit Tuci.

Między 64. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Anglii U-21: Jonathan Panzo, Joseph Willock, Rhian Brewster, Philip Foden, na ich miejsce weszli: James Justin, Reiss Nelson, Kouassi Sessegnon, Eberechi Eze. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Redona Xhixhy, Sherifa Kallaku, Enisa Çokaja zajęli: Eridon Qardaku, Omar Imeri, Juljan Shehu.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-3 podwyższył Reiss Nelson.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-3.

Marc Guehi
35′ Jon Mersinaj
Reece James
Jorgo Pëllumbi
Jonathan Panzo64′
86′ Enis Çokaj
Tom Davies
86′ Sherif Kallaku
Philip Foden  22′ 81′
46′ Esat Mala
Conor Gallagher  43′
Aristidi Kolaj
Joseph Willock64′
60′ Din Sula
Rhian Brewster72′
76′ Redon Xhixha
James Justin64′
86′ Omar Imeri
Eberechi Eze81′
76′ Eridon Qardaku
Kouassi Ryan Sessegnon72′
86′ Juljan Shehu
Oliver Skipp
46′ Arbin Zejnullai
Dwight McNeil
60′ Indrit Tuci
Reiss Nelson64′  90′

Arbiter nie ukarał reprezentantów Anglii U-21 żadną kartką, natomiast piłkarzom Albanii U-21 przyznał jedną żółtą.

Jedenastka Albanii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast reprezentacja Anglii U-21 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.