UEFA Euro U-21: Albania U-21 - Andora U-21 3-1 (0-1)

8 września na Elbasan Arena w Elbasan odbył się pojedynek UEFA Euro U-21 pomiędzy drużynami Albanii U-21 i Andory U-21. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Albanii U-21 3-1.

Jordi Aláez 2'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Andory U-21 w drugiej minucie spotkania, gdy Jordi Aláez zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Między 24. a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Andory U-21.

Drugą połowę reprezentacja Albanii U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Redona Xhixhę, Jurgena Çelhakę weszli Redon Mihana, Enis Çokaj. W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Áleksowi Martínezowi z Andory U-21.

W 55. minucie za Indrita Tuciego wszedł Giacomo Vrioni. W 61. minucie w drużynie Andory U-21 doszło do zmiany. Izan Fernández wszedł za Alberta Ubacha.

Jedenastka gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem na listę strzelców wpisał się Adolf Selmani.

Trener Albanii U-21 postanowił zagrać agresywniej. W 67. minucie zmienił pomocnika Albiona Marku i na pole gry wprowadził napastnika Lorenca Vilę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Między 68. a 77. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Albanii U-21 i jedną drużynie przeciwnej. W 72. minucie Eric Izquierdo został zmieniony przez Erica Valesa, a za Roberta Rebelę wszedł na boisko Brian Pubill, co miało wzmocnić drużynę Andory U-21. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Armanda Dobrę na Emiliana Bullariego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez reprezentację Albanii U-21 przyniosły efekt bramkowy. W 85. minucie Giacomo Vrioni dał prowadzenie swojej jedenastce.

W 89. minucie w reprezentacji Andory U-21 doszło do zmiany. Sergi Suarez wszedł za Áleksa Martíneza. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Emilianowi Bullariemu, reprezentantowi Albanii U-21.

Niedługo później Emiliano Bullari wywołał eksplozję radości wśród kibiców Albanii U-21, strzelając kolejnego gola w czwartej minucie doliczonego czasu starcia pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-1.

Francisco Manuel Pires Costa38′
24′ Geraldo Bajrami
Albert Alavedra Jimenez
Marsel Ismajlgeci
Joel Guillen Garcia73′
 62′ 75′ Adolf Selmani
Joan Torres Vila37′
46′ Jurgen Çelhaka
Jordi Aláez Peña  2′ (k.)
77′ 82′ Armando Dobra
Eric De Las Heras Izquierdo72′
Sherif Kallaku
Adrian Da Cunha Costa Gomes
67′ Albion Marku
Roberto Rebelo72′
Ernest Muçi
Ricard Fernández Betriu
55′ Indrit Tuci
Alexandre Martínez Palau49′ 89′
46′ Redon Xhixha
Sergi Suarez Otal89′
46′ Enis Çokaj
Alain Bernat Bonell
82′  90′ 90′ Emiliano Bullari
Daniel Casanovas
Tedi Cara
Eric Vales Ramos72′
46′ 68′ Redon Mihana
Brian Pubill Dos Santos72′
67′ Lorenco Vila
Izan Fernández Vieitez61′
55′  85′ Giacomo Vrioni
Miquel Torres

Jedenastka Albanii U-21 była w posiadaniu piłki przez 71 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna Albanii U-21 w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.