Rosja U-21 - Francja U-21 0-2 (0-2). Euro U21 - eliminacje

28 marca na Haladás Stadion w Szombathely odbyło się starcie Euro U21 - eliminacje pomiędzy drużynami Rosji U-21 i Francji U-21. Mecz zakończył się zwycięstwem Francji U-21 2-0.

Euro U21 - eliminacje
2021-03-28 21:00 | Stadion: Haladás Stadion | Arbiter: Guillermo Cuadra Fernández
J. Ikoné 24'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do reprezentantów Francji U-21 (”Trójkolorowi”) w 15. minucie spotkania, gdy Odsonne Édouard strzelił z karnego pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 12 zdobytych bramek.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Pavelowi Maslovowi z reprezentacji Rosji U-21. Była to 23. minuta spotkania.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Francji U-21 w 24. minucie spotkania, gdy Nanitamo Ikoné strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę reprezentacja Rosji U-21 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Daniila Lesovoya wszedł Aleksandr Lomovitskiy. Trener Rosji U-21 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vyacheslava Gruleva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Arsen Zakharyan.

W 62. minucie Ivan Oblyakov został zmieniony przez Naila Umyarova. Między 69. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Francji U-21: Amine Gouiri, Romain Faivre, Odsonne Édouard, Adrien Truffert, Boubakary Soumaré, na ich miejsce weszli: Eduardo Camavinga, Alexis Claude, Randal Kolo, Christ-Emmanuel Maouassa, Mattéo Guendouzi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Denisa Makarova, Danila Glebova zajęli: Konstantin Tyukavin, Daniil Kulikov. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku arbiter przyznał kartkę Randalowi Kolowi z Francji U-21.

Alban Lafont
23′ Paweł Masłow
Adrien Truffert76′
76′ Danil Glebov
Aurélien Tchouaméni
76′ Denis Makarow
Romain Faivre70′
46′ Daniil Lesovoy
Amine Gouiri69′
62′ Ivan Oblyakov
Boubakary Soumaré83′
46′ Arsen Zakharyan
Pierre Kazeye Rommel Kalulu Kyatengwa
46′ Vyacheslav Grulev
Boubacar Bernard Kamara
76′ Daniil Kulikov
Christ-Emmanuel Faitout Maouassa76′
46′ Aleksandr Łomowicki
Eduardo Camavinga69′
62′ Nail Umiarow
Mattéo Elias Kenzo Guendouzi Olié83′
Daniil Utkin
Alexis Claude Maurice70′
Magomed-Shapi Suleymanov
Randal Kolo Muani76′ 90′
76′ Konstantin Tyukavin
Armand Laurienté

Reprezentanty obu drużyn otrzymały po jednej żółtej kartce.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.