Reprezentacja Polski deklasuje w walce o Euro. Hat-trick, mamy lidera klasyfikacji strzelców

Młodzi polscy piłkarze udanie rozpoczęli fazę grupową kwalifikacji do mistrzostw Europy, które zostaną rozegrane w 2025 roku w Rumunii. Pierwszymi rywalami "Biało-czerwonych" byli zawodnicy z Malty, którzy musieli uznać wyższość "Orłów". Spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0, a Daniel Mikołajewski skompletował w nim hat-tricka, dzięki czemu wyszedł na samodzielne prowadzenie w klasyfikacji strzelców.

Reprezentacja Polski U19 cieszy się z gola Daniela Mikołajewskiego
Reprezentacja Polski U19 cieszy się z gola Daniela Mikołajewskiego /MICHAL TRZPIS/400MM.PL / NEWSPIX.PL/Newspix

Reprezentacja Polski do lat 19 pod wodzą Wojciecha Kobeszki przystąpiła do kwalifikacji przed młodzieżowymi mistrzostwami Europy. "Biało-czerwoni" w grupie zagrają z Maltą, Turcją i Gibraltarem. Na "pierwszy ogień" zmierzyli się z Maltańczykami, którzy tym razem okazali się słabsi od Polaków.

Przez pierwsze dwa kwadranse reprezentacja Polski U19 nie potrafiła zdobyć gola w meczu rozgrywanym przeciwko Malcie, ale dokładnie w 30. minucie podopiecznym Wojciecha Kobeszki udało się trafić do siatki. Na listę strzelców wpisał się Daniel Mikołajewski, który na co dzień występuje w Zagłębiu Lubin

Popis Mikołajewkiego. Po pierwszej połowie wynik był wspaniały

Na tym trafieniu Daniel Mikołajewski się nie zatrzymał. Napastnik "Miedziowych" zdołał zdobyć jeszcze jednego gola przed przerwą - tym razem skorzystał z asysty Eryka Grzywacza (wcześniej podawał mu Jan Faberski). Dzięki jego skuteczności Polacy schodzili do szatni z dwubramkowym prowadzeniem.

Dzięki dwóm golom zdobytym w pierwszej połowie Daniel Mikołajewski wskoczył na pierwsze miejsce w klasyfikacji strzelców kwalifikacji do mistrzostw Europy. Od tego momentu dzielił je z Dilekiem i Gurpuzem - reprezentantami Turcji.

W 59. minucie reprezentacja Polski zdobyła gola na 3:0. Jego autorem ponownie był zawodnik Zagłębia Lubin, ale tym razem nie Daniel Mikołajewski, a Igor Orlikowski. W tym momencie pewne zwycięstwo "Orłów" stało się kwestią czasu.

Jednak już trzy minuty później i Daniel Mikołajewski postanowił o sobie przypomnieć. Urodzony w styczniu 2006 roku napastnik Zagłębia zdobył gola na 4:0 i tym samym skompletował hat-tricka. Udało mu się więc wyprzedzić wymienionych wyżej Turów i stać się samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Końcówka tego spotkania była spektakularna w wykonaniu młodych Polaków. W 82. i 85. minucie "Orły" dołożyły jeszcze dwa gole, mimo że świetnie dysponowany Daniel Mikołajewski wcześniej opuścił murawę. Bramki strzelali kolejno: Alan Rybak z Jagiellonii Białystok oraz Kacper Nowakowski Rakowa Częstochowa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaków 6:0

Dzięki temu zwycięstwu Polska ma na koncie trzy punkty i tym samym dorównała Turkom, którzy wcześniej wygrali swój mecz z Gibraltarem. Jednak dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu to Turcy przodują w grupowej tabeli - zwyciężyli aż 7:0.